X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kościół zwiedzę" - Magdalena Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 14:19
Bazylika Mniejsza Strzegom - Klasztor Benedyktynów na Broumovie. Obiekty sakralne w Polsce i w Czechach. Architektura i historia. Czy zwiedzamy obiekty sakralne? Czy to nas interesuje? W Polsce świątynie są nadal własnością kościoła, a w Czechach?
Audio
  • "Kościół zwiedzę" - Magdalena Skawińska (Reportaż w Jedynce)

Dwa obiekty: w Polsce gotycki, a w Czechach barokowy. Oba z ciekawą historią. Bazylika Mniejsza w Strzegomiu początkowo należała do zakonu rycerskiego joannitów. Jest to jeden z największych kościołów Dolnego Śląska. Ma długość nawy 76 metrów, wysokość do 26 metrów, szerokość korpusu 26 metrów. Przykład architektury gotyckiej. Ważne miejsce kultu Matki Boskiej Strzegomskiej.  Barokowe opactwo Benedyktyńskie św. Wacława na Broumowie jest obecnie niezależnym podmiotem. Jest administrowany z Pragi-Brzewnowa przez opata Prokopa Siostrzonka, OSB. W całej Republice Czeskiej żyje około 20 benedyktynów. Kościół klasztorny św. Wojciecha w ramach hierarchii kościelnej podlega parafii Broumov. Msze święte odbywają się w kościele klasztornym w każdy wtorek. Unikatowa replika Całunu Turyńskiego z 1651 roku jest magnesem przyciągającym turystów i wiernych.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "Kościół zwiedzę"

Autorka reportażu: Magdalena Skawińska

Data emisji: 21.06.2019

Godzina emisji: 23.10

ans
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wokół tajemnicy" - reportaż Magdaleny Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 08:40
Śmierć, odejście, przejście. Kres życia na ziemi. Tajemnica. Z jakimi myślami, uczuciami zmagają się ludzie w ostatnich chwilach życia? 
rozwiń zwiń