X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wszystko, co trzeba wiedzieć o antybiotykach

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2009 22:10
Naukowcy biją na alarm - lecznicza skuteczność antybiotyków jest coraz mniejsza. Bierzemy antybiotyki za często i kiedy nie trzeba.
Audio

Naukowcy biją na alarm - lecznicza skuteczność antybiotyków jest coraz mniejsza. I dołączają się do nich dyrektorzy szpitali - koszty kupna antybiotyków to obecnie ponad 30 procent budżetu przeznaczonego na zakup wszystkich leków. Na niektórych oddziałach, np. na OIOM-ach czy oddziałach hematologii ponad połowę pieniędzy trzeba wydać na antybiotyki. To, że drobnoustroje stają się odporniejsze na antybiotyki może być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Komisja Europejska i Światowa Organizacja Zdrowia zobowiązały wszystkie kraje do utworzenia programów, monitorujących zużycie antybiotyków we wszystkich gałęziach gospodarki. Realizacja tego postulatu rozpoczęła się w 2004 roku.

O antybiotykach mówią: prof. Waleria Hryniewicz - Narodowy Instytut Leków, prof. Andrzej Radzikowski - Wojewódzki Konsultant w dziedzinie pediatrii, prof. Zbigniew Rybicki - Kierownik Kliniki Anestezjologii Intensywnej Terapii Wojskowego Instytutu Medycznego i dr Tadeusz Zielonka - pulmonolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

W drugiej części audycji biotyk prof. Waleria Hryniewicz mówi o to - co warto wiedzieć zanim sięgniemy po antybiotyk. Profesor jest koordynatorem przypadającego dziś Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadużywamy antybiotyków

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2008 17:54
Specjaliści alarmują, że antybiotyki są niewłaściwie stosowane i nadużywane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Unii grypę leczą antybiotykami!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 16:06
Europejczycy żyją w błędnym przekonaniu, że antybiotyki są lekarstwem na grypę. Grypa jest w UE najczęstszym powodem sięgania po antybiotyki, które są w tym przypadku zupełnie nieskuteczne - wynika z opublikowanego w piątek sondażu Eurobarometr.
rozwiń zwiń