X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Nie palisz a chorujesz? Zadbaj o powietrze

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 02:26
- Warto zacząć się zastanawiać głębiej nad skutkami zanieczyszczenia powietrza. Coraz częściej ludzie pytają, dlaczego prowadząc zdrowy tryb życia zapadają na nowotwór czy zawał - mówi dr Tadeusz Zielonka.
Audio
  • W jaki sposób zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie? (Naukowy zawrót głowy/ Jedynka)
Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem ma znaczący wpływ na pogorszenie jakości naszego życia i przyczynia się do powstawania różnych dolegliwości typu: zapalne spojówek, błony śluzowej nosa i gardła, aż po nowotwory, które prowadzą do śmierci
Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem ma znaczący wpływ na pogorszenie jakości naszego życia i przyczynia się do powstawania różnych dolegliwości typu: zapalne spojówek, błony śluzowej nosa i gardła, aż po nowotwory, które prowadzą do śmierciFoto: Pixabay/rkiz

W Unii Europejskiej z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera co roku 450 tys. osób, co dziesiąta pochodzi z Polski. Z europejskich danych wynika, że Polska zajmuje niechlubne miejsce na mapie zanieczyszczenia powietrza na naszym kontynencie. Internista dr Tadeusz Zielonka przyznaje, że jednym z powodów jest to, że kraje wysoko rozwinięte zlikwidowały trujące technologie w przeciwieństwie do krajów średnio rozwiniętych, jak Polska. - Dość typową sprawą dla Polski jest zanieczyszczenie powietrza, bo należymy do państw, które się rozwijają, a równocześnie niedostatecznie szczelnie dbają o problem środowiska - mówi pulmonolog.

Jak dodaje, kluczową kwestią jest wyczucie ile są warte pieniądze, które wydajemy na ten cel. - Zastanówmy się jak w przyszłości będziemy funkcjonować, ponieważ nadmierne zużycie węgla powoduje określone skutki - podkreśla dr Zielonka.

Gość Doroty Truszczak mówił o tym, jaki związek z zawałami serca ma zanieczyszczenie powietrza i dlaczego największe problemy z fatalnym powietrzem w Polsce ma Kraków.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: dr Tadeusz Zielonka (internista, pulmonolog)

Data emisji: 28.09.2015

Godzina emisji: 21.37

sm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przyjemność, która może prowadzić do czerniaka

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 03:21
Na tę chorobę wiele osób zapada po wakacjach, szczególnie spędzonych na plaży. Czerniak ma 40 odmian i wcale nie musi być w kolorze czarnym. - Wczesne wykrycie jest bardzo istotne dla wyleczenia - podkreśla onkolog dr Iwona Ługowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuch - zwróć uwagę, zanim będzie za późno

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 03:36
- Blisko 60 procent rodziców nie wie, że ich dzieci mają problemy ze słuchem, a wynik badania jest dla nich zaskoczeniem - mówi prof. Krzysztof Kochanek, laryngolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa metoda leczenia nowotworów mózgu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 01:56
Terapia borowo-neutronowa jest stosowana w kuracjach m.in. nowotworów mózgu. - Ufamy i mamy ku temu przesłanki, że zastosowanie tej metody pozwoli poprawić wyniki leczenia - mówi prof. Paweł Kukołowicz.
rozwiń zwiń