X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak stać się Europejczykiem w Indiach? Nowa nagroda naukowa

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 02:56
- Staraliśmy się znaleźć formułę, która by pozwalała zwrócić uwagę na znaczenie Polaków w przeszłości i obecnie we współpracy międzynarodowej w zakresie szeroko rozumianych odkryć naukowych i geograficznych - mówi prof. Mariusz Ziółkowski.
Audio
  • Pierwsza edycja nagrody im. Benedykta Polaka (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
- Paradoksalnie w Indiach stałem się Europejczykiem nie przez negację tego, co tam zobaczyłem, a przez poczucie, że jedynie jako Europejczyk mogę na równych prawach rozmawiać z tymi ludźmi - mówi prof. Krzysztof Maria Byrski
- Paradoksalnie w Indiach stałem się Europejczykiem nie przez negację tego, co tam zobaczyłem, a przez poczucie, że jedynie jako Europejczyk mogę na równych prawach rozmawiać z tymi ludźmi - mówi prof. Krzysztof Maria ByrskiFoto: Pixabay

Nowa nagroda naukowa, ustanowiona przez przedstawicieli trzech instytucji: The Explorers Club Polska, Towarzystwo Naukowe Warszawskie i miasto oraz starostwo Łęczyca, będzie przyznawana eksploratorom i odkrywcom. Z Łęczycą był związany patron wyróżnienia - Benedykt Polak. Co roku nagradzani będą w ten sposób Polak oraz obcokrajowiec. Warunkiem przyznania nagrody osobom spoza Polski, jest współpraca z naszymi ośrodkami naukowymi i uczonymi.

Jednym z dwóch laureatów pierwszej edycji nagrody im. Benedykta Polaka jest orientalista i indolog, budujący mosty porozumienia pomiędzy Polską a Indiami, prof. Krzysztof Maria Byrski. - Poczułem się niezwykle onieśmielony tym wyróżnieniem. Gdybym do Indii trafił na grzbiecie wielbłąda, przemierzając te przestrzenie podczas długich miesięcy, to może bym bardziej zasłużył na ten honor - komentuje profesor.

Z rozmowy dowiesz się, dlaczego prof. Byrski stał się Europejczykiem w Indiach i kim był patron nagrody.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadziła: Katarzyna Kobylecka

Goście: prof. Stanisław Rakusa-Suszczewski (przewodniczący kapituły nowej nagrody naukowej, biolog, polarnik, badacz Antarktydy, złożyciel naszej stacji im. Henryka Arcstowskiego na Wyspie Króla Jerzego), prof. Mariusz Ziółkowski (wiceprzewodniczący kapituły nowej nagrody, archeolog, twórca i dyrektor Ośrodka Badań Prekolumbijskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz stacji naukowej w Cusco, przewodniczący The Explorers Club Polska), prof. Krzysztof Maria Byrski (jeden z dwóch laureatów pierwszej edycji nagrody im. Benedykta Polaka, orientalista, indolog, związany z Wydziałem Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz Collegium Civitas)

Data emisji: 8.06.2015

Godzina emisji: 21.37

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice Wyspy Wielkanocnej odkryte w polskiej bibliotece

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 12:10
4 lata temu w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie znaleziono nieznany wcześniej manuskrypt z końca XVIII w. opisujący Wyspę Wielkanocną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea od kuchni. Recepta na zdrowie i równowagę na talerzu

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 00:11
- W Europie lubimy jeść, ale jedzenie jest dodatkiem do spotkań. A mam wrażenie, że w Azji spotykamy się po to, aby jeść - opowiada dr Magdalena Tomaszewska-Bolałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie tajemnice kryją wraki polskich okrętów?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 17:34
Niedawno minęła 75. rocznica zatopienia na norweskich wodach jednostek ORP Grom i MS Chrobry, aktywnie uczestniczących w działaniach II wojny światowej. Wciąż niewiele o nich wiemy, ale to się może wkrótce zmienić.
rozwiń zwiń