X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Umberto Eco o wadach dziennikarstwa i książkach Dana Browna

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 23:32
Wizyta w Polsce to dla Umberto Eco ważne wydarzenie. Już w wieku 12 lat przeczytał "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza i do dziś szczególnie ceni Stanisława Jerzego Leca. Sam podkreśla, że czuje się częścią polskiej kultury.
Audio
  • Rozmowa z Umberto Eco i Pierrem Lemaitrem (Moje książki/ Jedynka)
Umberto Eco - włoski filozof, mediewista, pisarz i felietonista, eseista, bibliofil
Umberto Eco - włoski filozof, mediewista, pisarz i felietonista, eseista, bibliofilFoto: Wikipedia Commons/lic. CC BY-SA 3.0

Niedawno w języku polskim ukazała się nowa książka Umberto Eco "Temat na pierwszą stronę". - Przynajmniej od 30 lat piszę artykuły i rozprawki na temat wad dziennikarstwa, więc był to dla mnie naturalny wybór, by napisać o tym książkę. To jest temat, który pojawił mi się w głowie i wraca od wielu lat - opowiada filozof.

Książka Eco to polityczny dreszczowiec z wątkiem miłosnym. Zdaniem pisarza, media nie mogą być uważane za wolne. - W wielu dyskusjach, jakie przeprowadziłem na temat tej książki z redaktorami naczelnymi cenionych włoskich gazet usłyszałem, że niektóre sprawy przedstawione w książce dotyczą także ich - podkreśla semiolog.

W rozmowie pisarz zdradził w jaki sposób rodzą się wady dziennikarstwa. Opowiedział również o tym, czy według niego Dan Brown pisze dobre książki.

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadziła: Magda Mikołajczuk

Goście: Umberto Eco (włoski pisarz, filozof, językoznawca), Pierre Lemaitre (francuski pisarz, laureatem prestiżowej nagrody Prix Goncourt), Tadeusz Lewandowski (krytyk literacki)

Data emisji: 27.05.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pobożność i grzech jak dzień i noc. Rozbudzający zmysły Kair Mahfuza

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 01:21
Nadżib Mahfuz opisał Chan al-Chalili w sposób silnie działający na zmysły. - Znam osoby zakochane w tej części Kairu, które często tam jeżdżą, by pochodzić śladami bohaterów jego książki - mówi Jolanta Kozłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bernard Werber o spiskach w świecie mrówek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 11:14
Snują intrygi, walczą przy użyciu coraz doskonalszej broni, biorą niewolników, kochają się - to mrówki, bohaterki fascynującej trylogii autorstwa francuskiego pisarza Bernarda Werbera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O niesamowitej sile przyciągania Libanu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 12:46
Stanisław Strasburger przyznał w Jedynce, że książka "Opętanie. Liban" - którą napisał pod pseudonimem Jan Subart - powstała z jego osobistej fascynacji tym krajem.
rozwiń zwiń