X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Tomasz G. Grosse: prowizorium budżetowe UE jest dla Polski korzystniejsze

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 20:25
Polska i Węgry oficjalnie zapowiedziały sprzeciw wobec pomysłów powiązania budżetu Unii Europejskiej z mechanizmem praworządności. Zagroziły wetem wobec całego siedmioletniego budżetu. - Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że po wecie strony wrócą do stołu rokowań - przewiduje prof. Tomasz G. Grosse
Premier Mateusz Morawiecki w Brukseli
Premier Mateusz Morawiecki w BrukseliFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

To jeden ze scenariuszy. Prof. Tomasz Grzegorz Grosse z UW uważa, że członkowie Unii będą chcieli na nowo uzgodnić budżet i fundusz odbudowy, tylko w bardziej korzystnym dla nas wymiarze.

morawiecki 1200 en.jpg
"Mechanizmy oparte na politycznie motywowanych kryteriach". Premier grozi wetem ws. budżetu UE
Posłuchaj
19:40 WS 13-11-2020.mp3 Różne scenariusze w przypadku weta Polski i Węgier wobec długoletniego budżetu UE (Więcej świata/Jedynka)

Drugi jest taki, że fundusz odbudowy będzie negocjowany, ale bez Polski i Węgier. Gość Programu 1 Polskiego Radia jest również zdania, że jeśli długoletnia perspektywa finansowa nie zostanie przyjęta i od nowego roku będzie obowiązywało prowizorium budżetowe, to dla Polski będzie korzystniejsza sytuacja i nasz kraj może liczyć na większe fundusze. Ocenia, że z polityku spójności będziemy w takim przypadku otrzymywać więcej niż w obecnej perspektywie.

Czytaj także :

Posłuchaj całej audycji, w której również:

W stolicy Armenii opozycja zapowiada kolejny protest przeciw porozumieniu podpisanemu pod patronatem Rosji o zawieszeniu broni w Górskim Karabachu między Armenią i Azerbejdżanem. W tej sprawie delegacja rosyjska w Turcji prowadzi rozmowy mają o wspólnym centrum monitoringu przestrzegania rozejmu. Relacja Macieja Jastrzębskiego.

Francuska służba zdrowia jest na granicy wytrzymałości, rząd przedłużył lockdown o kolejne 15 dni. Rozmowa z korespondentem PR w Paryżu Stefanem Folzerem.

W Berlinie rozgorzała krwawa wojna między arabskimi i czeczeńskimi gangami - W ubiegły weekend doszło do kilku wzajemnych ataków członków arabskiego klanu Remmo i Czeczenów. W roli  mediatora wystąpił znany bokser Manuel Charra - materiał reporterski  Adriana Bąka.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata 

Prowadził: Michał Strzałkowski

Gość: prof. Tomasz Grzegorz Grosse (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 13.11.2020

Godzina emisji: 17.32

ag

Czytaj także

"Polska nie może zaakceptować takiej wersji mechanizmu". Premier skierował list do przywódców UE

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 19:21
"W ostatnich dniach skierowałem do przywódców UE list ws. mechanizmów warunkowości związanych z budżetem UE" - oświadczył Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że "Polska nie może zaakceptować takiej wersji tych mechanizmów, która prowadzi do prymatu politycznych i arbitralnych kryteriów nad oceną merytoryczną".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusze UE a praworządność. Kuźmiuk: nie możemy dać do ręki urzędnikom ideologicznej pałki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 18:47
- Wszystkie negocjacje dot. funduszu UE, które zbliżają się do finału, są oparte o porozumienie szefów rządów z 21 lipca br. Negocjacje trwały wtedy prawie cztery doby. Zgodziliśmy się wówczas na parę rzeczy niekoniecznie dla nas wygodnych, oczekując w zamian solidarności europejskiej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Gościem audycji był również Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń