more_horiz

Ekspert: wszystko wskazuje na to, że Nord Stream 2 powstanie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 19:40
- Rosjanie chwalą się, że ułożyli 600 kilometrów gazociągu Nord Stream 2 i ta budowa cały czas postępuje. Trudno więc spodziewać się, że zostanie ona zawieszona - mówił w audycji "Więcej świata" Piotr Stępiński z portalu BiznesAlert. 
Audio
  • Piotr Stępiński o Nord Stream 2 (Jedynka/Więcej Świata)
Proces układania rur gazociągu Nord Stream 2 na dnie Bałtyku
Proces układania rur gazociągu Nord Stream 2 na dnie BałtykuFoto: Leonid Eremeychuk / Shutterstock

W Strasburgu rozpoczęły się rozmowy na temat wpływu planowanej rozbudowy gazociągu Nord Stream 2 na rynek gazu w Europie. O tej sprawie mówił w audycji "Więcej świata" Piotr Stępiński z portalu BiznesAlert. 

- Wszystko wskazuje na to, że Nord Stream 2 powstanie. Rosjanie chwalą się, że ułożyli 600 kilometrów gazociągu i ta budowa cały czas postępuje, więc trudno spodziewać się, że zostanie ona zawieszona - przekonywał Stępiński. 

Ekspert wspomniał też o dyrektywie gazowej, nad którą debatowano kilka dni temu. - Dyrektywa powinna być przyjęta przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Następne starcie jeśli chodzi o dyrektywę odbędzie się w kwietniu - powiedział gość Jedynki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Gość: Piotr Stępiski (portal BiznesAlert.pl)

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 18.14

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Fotyga: komisja PE za wstrzymaniem Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 08:18
W raporcie przyjętym w komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego udało się wskazać, że kolejny etap budowy Nord Stream 2 powinien zostać zatrzymany. To jest w interesie regionu  – mówiła w Jedynce eurodeputowana, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga.
rozwiń zwiń