X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: przyłączenie Turcji do UE pozwoliłoby Viktorowi Orbanowi na mocniejsze rządy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 19:57
- Przyłączenie Turcji do Unii Europejskiej pozwoliłoby Viktorowi Orbanowi na jeszcze mocniejsze rządy – powiedział w radiowej Jedynce podczas audycji "Więcej świata" Dominik Héjj z portalu kropka.hu.
Audio
  • Dominik Héjj: przyłączenie Turcji do UE byłoby na rękę Viktorowi Orbanowi (Więcej świata/Jedynka)
Viktor Orban i Recep Tayyip Erdogan
Viktor Orban i Recep Tayyip ErdoganFoto: PAP/EPA/Szilard Koszticsak

W poniedziałek i wtorek z wizytą na Węgrzech przebywał prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że tematem jego rozmów z głową państwa nad Bosforem było wzmocnienie współpracy wojskowej i gospodarczej oraz współpraca z terroryzmem. Oświadczył również, że jego kraj popiera i będzie popierać Turcję ws. dążenia jej do integracji z UE.

- Dla Węgrów obecność Turcji w UE byłaby o tyle na rękę, że Orban bardzo mocno porównywał systemy polityczne Turcji i Węgier wskazując na to, iż mają silną legitymację tak partii rządzącej, jak i przywódcy. W związku z tym przyłączenie Turcji do UE pozwoliłoby Viktorowi Orbanowi na jeszcze mocniejsze rządy na Węgrzech – stwierdził Dominik Héjj.

Dodał, że Viktor Orban tłumaczy na Węgrzech, iż Turcja jest gwarantem hamowania fali migrantów. – Uważa, że właśnie za to w wyrazie wdzięczności należy Turcję do UE przyjąć, żeby mieć w tej kwestii spokój – podkreślił.

Podczas audycji poruszono także temat nowego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu, z którego wynika, że jeśli globalne ocieplenie przekroczy półtora stopnia Celsjusza, może skończyć się to klimatyczną katastrofą i to szybciej niż do tej pory zakładano.

W programie mówiono również o zaginięciu czy – jak twierdzą tureckie władze – zabójstwie saudyjskiego dziennikarza Dżamala Khashoggiego (krytycznego wobec władz Arabii) na terenie konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule.

- Wiemy na pewno, że Khashoggi wszedł do budynku konsulatu, by odebrać dokumenty potwierdzające jego rozwód z żoną w Arabii Saudyjskiej. Od tego momentu jest wiele niejasności. Saudyjczycy mówią, że on wyszedł bezpiecznie z budynku, ale według wszystkich innych doniesień, a więc tureckich, dziennikarzy śledzących tę sprawę czy przyjaciół Khashoggiego, dziennikarz jednak w tym budynku został i że go tam zamordowano. Niektórzy mówią o makabrycznym poćwiartowaniu zwłok – powiedział Michał Żakowski z redakcji międzynarodowej Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Goście: Dominik Héjj (portal kropka.hu), Michał Żakowski (Polskie Radio)

Data emisji: 9.10.2018

Godzina emisji: 18.13

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak