X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powstanie sojusz europejskich populistów? "Bardzo wiele różnic" między ugrupowaniami

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 18:59
- Każde z tych ugrupowań powtarza hasło "America First", tylko dostosowane do swojego kraju, czyli "przede wszystkim Włochy", "przede wszystkim Węgry", "przede wszystkim Francja" i tak dalej. Tego rodzaju twierdzenia są z pozoru podobne, ale siłą rzeczy skazują te kraje na konflikt - powiedział Łukasz Pawłowski. Dziennikarz tygodnika "Kultura liberalna" mówił o potencjalnym sojuszu europejskich populistów.
Audio
  • Łukasz Pawłowski: obawiam się, że kraje "Europy ojczyzn" byłyby skazane na konflikt (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: hpgruesen / Pixabay.com

Były doradca Donalda Trumpa Steve Bannon odwiedził państwa europejskie, gdzie spotkał się z politykami należącymi do ugrupowań określanych jako populistyczne. Krytyczne wobec Unii Europejskiej prawicowe ugrupowania na Starym Kontynencie miałyby być zgromadzone w ramach planowanej fundacji.

Łukasz Pawłowski przyznaje, że "wiele partii łączy niechęć do obecnego układu politycznego", ale "nie wie co więcej je łączy". - Najlepszym przykładem jest tu napięcie na linii Włochy - Węgry. Włochy chcą, by Unia rozdysponowała migrantów bardziej solidarnie, a kamieniem węgielnym polityki Viktora Orbana jest opór wobec takiej decyzji - powiedział dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której była także mowa o roli Iranu na Bliskim Wschodzie i kandydacie do amerykańskiego Sądu Najwyższego, który jest oskarżany o molestowanie seksualne.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Goście: Łukasz Pawłowski ("Kultura liberalna"), Dr Agnieszka Bryc (UMK w Toruniu), Adrian Bąk (Polskie Radio)

Data emisji: 25.09.2018

Godzina emisji: 18.14

msze/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory w Szwecji będą sukcesem skrajnej prawicy?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 17:07
- Duża siłą Szwedzkich Demokratów jest to, że przesunęli debatę w stronę dyskusji o tym co zrobić, żeby ratować Szwecję, podczas gdy jeśli spojrzemy na rosnący eksport i bardzo silny przemysł to o "ratowaniu" nie może być tutaj mowy - powiedziała na antenie Jedynki Katarzyna Molęda, była Konsul RP w Sztokholmie. Skrajnie prawicowa szwedzka partia SD liczy na dobry wynik w nadchodzących wyborach parlamentarnych w tym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Balcer: Erdogan prowadzi politykę populistyczną opartą na rozdawnictwie pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 19:11
- Turcja ma strukturalne problemy ekonomiczne i duży deficyt na rachunkach bieżących. Coraz niższy jest poziom oszczędności w stosunku do PKB - mówił w radiowej Jedynce dr Adam Balcer z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanista: USA nie oddadzą relacji transatlantyckich

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:10
Czy tzw. flanka wschodnia jest ważna dla USA? Fakty nigdy nie świadczyły o tym, że USA odwracają się od tego obszaru – mówił Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu im. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń