X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: z perspektywy konkurencji USA z Rosją bazy NATO w Polsce mają sens

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 20:16
- Polska jest krajem ważnym dla Stanów Zjednoczonych. Ważniejszym niż była 10 lat temu, albo nawet przed inwazją Rosji na Krym, ze względu na położenie geograficzne - powiedział Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund of the United States, na antenie Jedynki.
Audio
  • Michał Baranowski: Polska jest krajem ważnym dla Stanów Zjednoczonych (Więcej świata/Jedynka)
Andrzej Duda i Donald Trump prezentują wspólną deklarację o partnerstwie strategicznym
Andrzej Duda i Donald Trump prezentują wspólną deklarację o partnerstwie strategicznymFoto: Jakub Szymczyk/Kancelaria Prezydenta RP

Andrzej Duda odwiedził w Białym Domu prezydenta Donalda Trumpa. Przy okazji tej wizyty znów pojawiły się pytania o stałe bazy wojsk amerykańskich w Polsce. Zdaniem Michała Baranowskiego założenie Stany Zjednoczone mają powody, by realizować takie projekty. - Z perspektywy geopolitycznego współzawodnictwa USA z Rosją baza w Polsce i wzmocnienie wschodniej flanki NATO ma sens - powiedział.

Państwa, w których Amerykanie zakładają swoje bazy, partycypują w kosztach takich inwestycji. Michał Baranowski tłumaczy, że w są to koszty związane z logistyką. - Nie mówimy, że będziemy wysyłać do budżetu Stanów Zjednoczonych 2 miliardy dolarów, tylko, że Polska zbuduje szkołę, zbuduje drogi - powiedział analityk i dodał, że "to jest normalne".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której pojawił się też temat kryzysu migracyjnego w Unii Europejskiej.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia), Michał Baranowski (The German Marshall Fund of the United States), dr Piotr Bodył Szymala (Monitor Prawa Bankowego)

Data emisji: 19.09.2018

Godzina emisji: 18.14

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską? "Wiele znaków zapytania"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 19:16
- Jean-Claude Juncker zostawia UE pod dużym znakiem zapytania. Może jest nieco stabilniej niż rok lub dwa lata temu, jednak wciąż nie poznaliśmy odpowiedzi na zasadnicze pytania o jej przyszłość - powiedział dr Kamil Zajączkowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanista: USA nie oddadzą relacji transatlantyckich

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:10
Czy tzw. flanka wschodnia jest ważna dla USA? Fakty nigdy nie świadczyły o tym, że USA odwracają się od tego obszaru – mówił Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu im. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń