X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pożary w Grecji. Zawiodły służby państwowe?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 19:20
 - Nie było koordynacji tych działań, nie było ewakuacji mieszkańców miejscowości Mati, gdzie mieliśmy najwięcej ofiar, nie było nakazu takiej ewakuacji. To wszystko mogło się rozgrać inaczej, tych ofiar mogło być dużo mniej - mówiła o pożarach w Grecji na antenie radiowej Jedynki korespondentka Polskiego Radia w Atenach Beata Kukiel-Vraila.
Audio
  • Czy grecki rząd ponosi odpowiedzialność za skalę zniszczeń i ofiar podczas pożarów? (Więcej świata/Jedynka)
Strażacy próbują ugasić pożar niedaleko miejscowości Loutraki
Strażacy próbują ugasić pożar niedaleko miejscowości LoutrakiFoto: PAP/ EPA/VASSILIS PSOMAS

Do 81 wzrosła liczba ofiar pożarów we wschodniej Attyce. Trwają poszukiwania zaginionych - ich liczba nie jest ostatecznie znana. W szpitalach wciąż przebywa siedemdziesiąt osób, w tym dziesięć w stanie ciężkim.

- To może mieć skutki polityczne, to będzie miało skutki polityczne. Tyle, że jeżeli mówimy o tych skutkach to nie chodzi o to, że np. będą jakieś dymisje w rządzie Alexisa Ciprasa, tutaj nawet nie można liczyć na to, że członkowie tego rządu wezmą jakąkolwiek odpowiedzialność za tę ogromną tragedię, która tutaj się rozegrała. Zresztą już w tej chwili członkowie rządu, deputowani Syrizy, mówią o tym, że to był żywioł nie do opanowania. Mówią o klimatycznych zmianach, czyli próbują to usprawiedliwić, wybielić to, co się stało - podkreśliła Beata Kukiel-Vraila.  

Dziennikarka stwierdziła, że ofiar mogło być dużo mniej. - Tak naprawdę nie zadziałał tutaj aparat państwowy. Nie było koordynacji tych działań, nie było ewakuacji mieszkańców miejscowości Mati, gdzie mieliśmy najwięcej ofiar, nie było nakazu takiej ewakuacji. To wszystko mogło się rozegrać inaczej, tych ofiar mogło być przynajmniej dużo mniej - zaznaczyła korespondentka Polskiego Radia.

- Rząd Ciprasa na pewno nie przyzna się do jakichkolwiek błędów, ale społeczeństwo to widzi - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o dobrej prasie Rosji po mundialu oraz o polskich śladach w Odessie.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Gość: Beata Kukiel-Vraila (korespondentka Polskiego Radia w Grecji), Anastazja Siergiejewa (stowarzyszenie "Za wolną Rosję"), Sonia Pajgert (artystka, malarka mieszkająca w Odessie, stow. "Polska Nuta")

Data emisji: 25.07.2018

Godzina emisji: 18.12

dcz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pożary w Grecji. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 81

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 12:45
Do 81 wzrosła liczba ofiar pożarów we wschodniej Attyce. Trwają poszukiwania zaginionych - ich liczba nie jest ostatecznie znana. W szpitalach wciąż przebywa siedemdziesiąt osób, w tym dziesięć w stanie ciężkim.
rozwiń zwiń