X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Masakra cywilnej ludności czy samoobrona? Co się wydarzyło w Strefie Gazy?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 19:02
Izraelskie wojsko w Strefie Gazy zabiło  podczas przygranicznych protestów 58 osób - podało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Protestujący demonstrowali sprzeciw wobec otwarcia ambasady USA w Jerozolimie. – To jest Bliski Wschód, tam liczy się język siły – powiedziała dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu, która była gościem audycji "Więcej świata" w radiowej Jedynce.
Audio
  • Obie strony konfliktu interpretują wydarzenia w Strefie Gazy w sposób diametralnie różny (Jedynka/Więcej Świata)
W zamieszkach w Strefie Gazy zginęło ponad 50 osób
W zamieszkach w Strefie Gazy zginęło ponad 50 osóbFoto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Dr Agnieszka Bryc podkreślała, że obie strony konfliktu diametralnie różnie interpretują ostatnie wydarzenia w Strefie Gazy. - Izraelczycy mówią, że stłumiono działania organizacji terrorystycznej tj. Hamasu, którego członkowie planowali przedrzeć się przez granicę z Izraelem, na co wojska izraelskie nie mogły pozwolić - mówiła goszcząca w audycji ekspertka.

- Palestyńczycy z kolei mówią, że faktycznie trwały protesty, ale to strona izraelska jest odpowiedzialna za masakrę ludności cywilnej - dodała pytana przez prowadzącą audycję Agatę Kasprolewicz. - Natomiast świat wstrzymuje oddech i politycy Zachodu nie wiedzą jak do tego podejść. Interpretacja tego co się wydarzyło, zależy więc od tego kto nam je opowiada - mówił pracowniczka naukowa UMK.

Podkreśliła, że mówiąc o zamieszkach w Strefie Gazy trzeba pamiętać o tym, gdzie to się wydarzyło. - To jest Bliski Wschód, to nie jest Europa Zachodnia, tam liczy się język siły, bo tylko on jest zrozumiały przez wszystkich graczy na Bliskim Wchodzie - mówiła Agnieszka Bryc.

- Polityka Izraela jest taka, że na każdą próbę zaatakowania swojego terytorium państwo to odpowiada w sposób asymetryczny, czyli zwielokrotniony, po to by później ci wszyscy, którzy mają postawy antyizraelskie, zastanowili się dobrze, czy opłaca im się takie kroki podejmować - dodała Agnieszka Bryc.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

****

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Goście: dr Agnieszka Bryc, UMK w Toruniu

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 18.14

ms/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znów gorąco w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 17:30
Fatah i Hamas zawarły porozumienie. Oczy wszystkich państw regionu skierowały się w stronę Palestyny. Szczególnie zainteresowane tą sytuacją są Izrael i Egipt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autonomia Palestyńska: jest porozumienie Hamasu i Fatahu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 18:23
Dwie skłócone palestyńskie frakcje rządzące porozumiały się w Kairze i będą wspólnie budować nowy rząd. Poinformowali o tym przedstawiciele Hamasu, jednej z dwóch partii, które kontrolują tereny palestyńskie. W teorii ma to ułatwić walkę o utworzenie niepodległego państwa palestyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki na granicy Strefy Gazy i Izraela. Są zabici i ranni

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 21:05
Co najmniej 14 zabitych i 750 rannych Palestyńczyków - taki jest najnowszy bilans zamieszek na granicy Strefy Gazy i Izraela. Około 25 tysięcy Palestyńczyków wzięło udział w antyizraelskim marszu i przebywa na terenie rozbitego w piątek miasteczka namiotowego. Protest zorganizował rządzący Gazą radykalny Hamas.
rozwiń zwiń