X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Komitet noblowski się pośpieszył"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 19:30
- Komitet Noblowski się pośpieszył - powiedział Bartłomiej Rabij z Radia Brazylia o przyznaniu pokojowego Nobla dla prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa.
Audio
  • Bartłomiej Rabij z Radia Brazylia przyznaje, że możliwe, że pokojowa Nagroda została przyznana zbyt pochopnie (Więcej świata/Jedynka)
Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos
Prezydent Kolumbii Juan Manuel SantosFoto: PAP/EPA/PRESIDENCY OF COLOMBIA/HANDOUT

Jak argumentował Norweski Komitet Noblowski, nagroda kolumbijskiemu prezydentowi została przyznana za zdecydowane wysiłki na rzecz zakończenia trwającej od ponad 50 lat wojny domowej w swym kraju. Werdykt komitetu spotkał się z dużym zaskoczeniem, gdyż wielu obserwatorów w ostatnich dniach w gronie faworytów do pokojowego Nobla nie wymieniało już twórców kolumbijskiego układu pokojowego. Powodem był niedzielny plebiscyt, w którym Kolumbijczycy niewielką liczbą głosów odrzucili umowę z lewicowymi rebeliantami z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC).

Jak tłumaczył w radiowej Jedynce Bartłomiej Rabij z Radia Brazylia, Kolumbijczycy odrzucili porozumienie rządu i FARC, ponieważ nie mogli się pogodzić z ilością ustępstw wobec bojówkarzy. - Ten pakiet, który wynegocjowano był po prostu za szeroki. 88 procent Kolumbijczyków dwa tygodnie przed tym plebiscytem mówiło o tym, że "nie życzymy sobie ludzi FARC-u w polityce, 75 procent Kolumbijczyków mówiło o tym, że ci ludzie powinni iść do więzienia. Tymczasem porozumienie przewidywało, że (do więzienia trafiliby - przyp. red) tylko ci, co do których były by niezbite dowody - wyjaśniał Rabij.

Ponadto podczas audycji poruszono również o Brexicie i negocjacjach w tej sprawie.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Jarosław Kociszewski 

Gość: Bartłomiej Rabij (Radio Brazylia)

Data emisji: 07.10.2016

Godzina emisji: 18.12

ad/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pokojowy Nobel dla prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 13:29
- Problemy społeczne w Kolumbii nie zniknęły. Być może Nagroda Nobla przyczyni się do trwałości dalszego pokoju w tym kraju- mówi w audycji "W samo południe" ekspert ds. międzynarodowych, Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń