X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rozmowa o pracę - najgorsze jest nieprzygotowanie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 16:30
- Rekruter musi mieć świadomość, że po drugiej stronie siedzi ktoś odpowiedzialny, kto świadomie chce kierować swoją karierą. Tymczasem często zdarza się, że ktoś nie wie do jakiej firmy przyszedł i co chce robić - powiedział w Jedynce psycholog biznesu Paweł Pawłowski.
Audio
  • Poszukiwanie pracy: wiele czynników może zdecydować o sukcesie (Cztery pory roku)
Coraz częściej zamiast na długoterminowy etat pracodawcy zatrudniają osoby do wykonania konkretnego projektu. Zdjęcie ilustracyjne
Coraz częściej zamiast na długoterminowy etat pracodawcy zatrudniają osoby do wykonania konkretnego projektu. Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Glow Images

Gość "Czterech pór roku" podkreślił, że wysyłanie CV w setkach egzemplarzy nie wystarczy. - Trzeba napisać życiorys tak, by potencjalny pracodawca się mną zainteresował i zaprosił mnie na spotkanie. Powinien być spersonalizowany pod kąterm miejsca pracy - powiedział w Jedynce Paweł Pawłowski. Warto podkreślać swoje sukcesy, mocne strony, wyniki w dotychczasowej historii zatrudnienia.

Psycholog biznesu radził także słuchaczom Jedynki jak się zachować, gdy padnie pytanie o powody rozstania z poprzednim pracodawcą. - Dziś każdego można sprawdzić w internecie, dowiedzieć się takich rzeczy, dlatego warto mówić prawdę. Jeżeli doszło do konfliktu, a my opowiemy jak go rozwiązaliśmy, to pokazujemy się jako osoba asertywna, prawdomówna, która potrafi rozwiązywać trudne sytuacje zawodowe.

Jeżeli mamy taką możliwość możemy skorzystać z rekomendacji. - Tak zwane znajomości w Polsce źle się kojarzą, ale rozumiane jako polecenie funkcjonują wszędzie. W uczciwej rekomendacji nie ma nic złego - podkreślił.

A w sytuacji, gdy nie mamy możliwości zatrudnienia w miejscu zamieszkania, nie obawiajmy się wyjeżdżać do większych miast, a nawet za granicę. - Nie ma nic gorszego niż ogromna frustracja. Jeśli ktoś nie ma pracy od ośmiu lat, albo praca stale nie daje mu satysfakcji, to ma poczucie, że do niczego się nie nadaje - powiedział.

Jak to możliwe, że przy dużym poziomie bezrobocia pracodawcy mają problem ze znalezieniem wybitnych specjalistów w Polsce? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: bezrobocie praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska fala emigracji: czy mają do czego wracać?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 16:13
Młodzi, energiczni i wykształceni wracają do Polski pełni optymizmu. Zastają płace poniżej oczekiwań i przeszkody biurokratyczne przy próbie założenia własnego biznesu. Czy zdobyta za granicą zaradność wystarczy? Na ile im wystarczy energii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef OPZZ: związki zwiększą aktywność w UE

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 16:15
Jan Guz, przewodniczący OPZZ powiedział, że jeśli rząd nie będzie realizował postulatów związków to uruchomią one "plan B”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Są granice monitorowania pracownika przez pracodawcę

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 14:59
Pracodawca może monitorować pracę i zachowanie pracownika, ale wcześniej musi go o tym poinformować. Nie jest tak, że pracodawcy wszystko wolno.
rozwiń zwiń