X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Twórczość S. Lema może zyskać nowy współczesny kierunek" - konkurs dla młodych kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 12:11
Młodzi polscy kompozytorzy mają okazję powrócić do twórczości sławnego pisarza - Stanisława Lema i podarować jej nowe życie. Uczestnicy konkursu "The Science of Fiction" mogą opracować koncepcję nowego utworu muzycznego nawiązującego do dorobku pisarza w jednym z trzech obszarów tematycznych. 
Audio
  • Konkurs inspirowany twórczością Stanisława Lema (Cztery pory roku/Jedynka)

- Rzeczywistość wirtualna, pozaludzka inteligencja albo być astronautą w XXI wieku - to są trzy trzy główne tematy, wokół których główny utwór powinien być skoncentrowany - mówi Katarzyna Mitrovic, rzecznik Instytutu Adama Mickiewicza. - Jurorzy będą oceniać także związek koncepcji utworu z aktualnością z problemami współczesnego świata - dodaje.


Kompozycje dwóch laureatów zostaną zaprezentowane w jednym z europejskich miast podczas jubileuszowego koncertu poświęconego pamięci Stanisława Lema, którego setna rocznica urodzin przypada w przyszłym roku. Utwór wykona Klangforum Wien - zespół kameralny współczesnej muzyki klasycznej złożony z 24 muzyków z różnych krajów. Założony w 1985 roku przez Beata Furrera, stał się synonimem najlepszych wykonań muzyki najnowszej. 

- Twórczość Stanisława Lema może zyskać nowy muzyczny kierunek, charakter, a nasi kompozytorzy będą mieli okazję pracować z kameralnym zespołem muzyki klasycznej. Oni pracowali z kompozytorami z całego świata i tym bardziej jest to gratka dla polskich kompozytorów - podkreśla Katarzyna Mitrovic. 

Jurorami w konkursie jest dwoje wybitnych kompozytorów: Agata Zubel i Georg Friedrich Haas. Uczestnikami konkursu mogą być polscy kompozytorzy do 40. roku życia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 lipca 2020 roku.

***

Tytuł audycjiCztery pory roku

Materiał: Małgorzata Głogowska 

Data emisji: 5.05.2020 r. 

Godzina emisji: 11.22

mat. prasowe/ans 


Czytaj także

Stanisław Lem - pisarz, naukowiec, filozof

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 06:01
- Był to typ i człowieka i pisarza, u którego intelekt przeważał - charakteryzował Lema publicysta i tłumacz, Lech Jęczmyk. - Nic dziwnego, że literatura popularnonaukowa szczególnie mu odpowiadała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekładaniec z Lema i Wajdy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 05:40
17 marca 1968 roku odbyła się premiera telewizyjnego filmu Andrzeja Wajdy "Przekładaniec", na podstawie opowiadania Stanisława Lema.
rozwiń zwiń