X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

FOMO. Polacy a lęk przed odłączeniem

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 13:50
- Mówiąc najprościej odszyfrowując akronim FOMO (ang. Fear of Missing Out) jest to strach pominięciem. My to przetłumaczyliśmy w sposób bardziej zrozumiały i adekwatny, czyli strach przed odłączeniem od informacji, mediów społecznościowych, od wszystkich urządzeń, które dostarczają nam wszelkich informacji - mówiła na antenie radiowej Jedynki dr hab. Anna Jupowicz - Ginalska. 
Audio
  • FOMO. Polacy a lęk przed odłączeniem (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

FOMO jako zespół zjawisk 

Gość audycji stwierdza, że wszystkie zjawiska związane z FOMO mogą być analizowane osobno tj. kompulsywne sprawdzanie telefonu, mediów społecznościowych czy nieustanna pogoń za tym, żeby mieć oraz wiedzieć więcej lub być wyznacznikiem trendów. - Każde zjawisko można analizować osobno, ale jednocześnie FOMO jest konglomeratem ich wszystkich - dodaje Anna Jupowicz - Ginalska. 

Nowy Raport FOMO

Mimo, że nazwa brzmi wdzięcznie to jest to dominując smutna wizja, którego dowodem jest raport z badań FOMO oraz liczne powstałe kampanie społeczne. Nowy raport zostanie opublikowany jutro (9.10.2019) a gość audycji zdradziła, że w tym roku autorzy projektu skupili się nie tylko na młodym pokoleniu, ale postanowili zróżnicować podgrupy wiekowe. - Osoby w wieku od 15 do 19 lat są bardzo wysoko "sfomowane", ale one zajmują miejsce wicelidera na podium. Najbardziej "sfomowana" grupa to osoby do 35 roku życia, czyli ci, którzy skończyli studia i rzucili się w wir pracy. FOMO to nie tylko nasze wyniki domowe, ale też to co robimy w pracy i od tego niestety nie da się uciec, zarówno od internetu jak i od mediów społecznościowych - informuje Anna Jupowicz - Ginalska, jedna z autorek raportu. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Karolina Rożej 

Gość: dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska (Katedra Komunikacji Społecznej i Public Relations UW) 

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 11.14

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Postaw na prawidłowy rozwój dziecka. Czytaj nawet w ciąży

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 19:07
- Czytanie książek jest jedną z nielicznych rzeczy, które można robić wspólnie i która zawsze czymś zaowocuje - mówi Maria Deskur, prezes Fundacji Powszechnego Czytania. Dlaczego do czytania dziecku należy przygotowywać się już podczas… ciąży?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy nie ubezpieczają się od żywiołów. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 17:13
Około 80 proc. mieszkańców terenów narażonych na skutki żywiołów, uważa, że ich domy i mieszkania są bezpieczne. Co trzeci przekonany jest, że tego typu ubezpieczenie, jest zbędne, a 60 proc. nie ma w ogóle oszczędności w przypadku wystąpienia takich szkód. Dlaczego Polacy nie ubezpieczają swoich domów w zakresie kataklizmów?
rozwiń zwiń