X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Instytucje publiczne bardziej przyjazne niepełnosprawnym

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 15:55
Są wśród nas i trudno powiedzieć, żebyśmy ich nie zauważali. Przeciwnie, czasami dostają od nas więcej uwagi niż by sobie tego życzyli. Osoby, z którymi rozmawiał reporter "Czterech pór roku" wyznały, że nie lubią, kiedy ktoś stara się im pomóc na siłę. Jednocześnie liczą, że środowisko architektoniczne będzie dla nich bardziej przyjazne. Gdyby tak było niepełnosprawni jeszcze lepiej radziliby sobie sami.
Audio
  • Niepełnosprawni i bariery, stwarzające trudności w funkcjonowaniu (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Taką barierą jest kolej. Teoretycznie pociągi są dostosowane do przewozu osób z ułomnościami ruchowymi, ale nie wszystkie. - Często, aby gdzieś pojechać trzeba to zgłosić 24 godziny lub 48 godzin wcześniej - zauważa Andżela Greniuk z portalu niepelnosprawni.pl. Często wymagana jest obecność osoby towarzyszącej, która się stawia, albo się nie stawia.

Ustawa o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami weszła w życie pod koniec września. Określa ona środki służące zapewnianiu dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej i obowiązki podmiotów publicznych, nie tylko wobec niepełnosprawnych, ale też kobiet w ciąży, osób starszych i rodziców z wózkami. - Instytucje mają dwa lata na dostosowanie się do jej wymogów – podkreśla Piotr Krasuski z Ministerstwa inwestycji i rozwoju.

Rafał Miszkiel chwali komunikację miejską w Warszawie. Kierowcy są przeszkoleni i wiedzą jak pomóc osobom na wózku dostać się do pojazdu. - Ale w mniejszych miastach nie wiedzą, co ze mną zrobić - zauważa.

Posłuchaj całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Reporter: Patryk Bedliński

Goście: Andżela Greniuk (portal niepelnosprawni.pl), Piotr Krasuski (Ministerstwo inwestycji i rozwoju), Rafał Miszkiel (youtuber, który porusza sie na wózku)

Data emisji: 1.10.2019

Godzina emisji: 9.35

ag

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak