X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ktoś znęca się nad zwierzęciem? Reaguj!

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 13:59
Kilka dni temu w dolnośląskiej gm. Syców doszło do bestialskich wydarzeń. Młody mężczyzna celowo rozjechał psa leżącego na ulicy, a następnie wrzucił nagranie do internetu. Co mu grozi? Jak reagować w takich sytuacjach?
Audio
  • Skąd bierze się okrucieństwo wobec zwierząt? (Jedynka/ Cztery pory roku)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grzegorz Michałowski / PAP

Sprawa znęcania się nad psem zbulwersowała całą Polskę. Oprawca nie tylko może spodziewać się konsekwencji karnych, ale już został zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

- Paradoksalnie utrata pracy może być bardziej dotkliwa niż przeciętna kara, która obecnie grozi za znęcanie się nad zwierzętami […]. Mam nadzieję, że prokurator przyjmie w tej sprawie, że było to szczególne okrucieństwo i będzie groziła (mężczyznie - red.) maksymalna kara do 5 lat - mówi Paweł Artyfikiewicz z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!.

Gość Jedynki przyznaje, że oprawcy jednak rzadko mogą liczyć na wysokie kary. - W tych sprawach nie ma orzecznictwa, które odzwierciedlałoby nieuchronność i wysokość kar. Teoretycznie kara jest wysoka, ale w praktyce te kary nie są orzekane. Gdyby były, mielibyśmy większe poczucie ich nieuchronności i poczucie, że lepiej powstrzymać się od tego typu zachowań – dodaje.

Fundacja codziennie otrzymuje od kilku do kilkunastu informacji z całej Polski na temat znęcania się nad zwierzętami. Warto pamiętać, żeby takie zdarzenia nagrywać na komórkę, ponieważ wtedy sprawcom będzie dużo ciężej uniknąć kary. - Musimy to udokumentować, żeby zeznanie nie było jednym dowodem. Jeśli na zwierzęciu nie będzie śladów potwierdzających, że było bite czy kopane, nagranie i zdjęcie będzie wzmacniało dowód – twierdzi Paweł Artyfikiewicz, dodając jednocześnie, że oprawca widząc, że jest nagrywany, może zrezygnować z katowania zwierzęcia.

Do kogo powinniśmy dzwonić, kiedy widzimy znęcanie się nad zwierzętami? Jaką karę można otrzymać za gilotynowanie karpi? Czy zwierzęta gospodarcze traktowane są gorzej od psów i kotów?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Paweł Artyfikiewicz (Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!)

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 10.14

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakim Prawem: o konsekwencjach katowania zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 15:37
Sprawa szczeniaka Fijo odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Został on dotkliwie pobity przez właściciela, co spowodowało u niego liczne złamania oraz paraliż tylnych łap. W audycji Jakim Prawem o tym, jak można chronić zwierzęta przed ludźmi, którzy znęcają się nad nimi mówiła mec. Katarzyna Topczewska, prawniczka specjalizująca się w prawie ochrony zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzę to żywe stworzenie a nie prezent

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 14:09
Problem wraca co roku w okresie Bożego Narodzenia. W charakterze prezentu pod choinką nie tylko dzieci, ale i dorośli znajdują pieski, kotki, króliki lub inne zwierzęta. Radość trwa parę dni, a kłopot zaczyna się po świętach.
rozwiń zwiń