X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pasieki na dachach wieżowców. Jak żyją pszczoły w mieście?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:17
W Warszawie na dachach wieżowców jest już ponad tysiąc uli, a w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie pszczoły hodowane są w tamtejszym ogrodzie, w tzw. kłodach bartnych. W "Czterech porach roku" eksperci opowiadają o tym, skąd wziął się pomysł na wielkomiejskie pasieki i jak smakuje miód od "miejskich pszczółek". 
Audio
  • Rozmowa z ekspertami o życiu pszczół w wielkim mieście (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockMediaSeller / Shutterstock

Małgorzata Głogowska porozmawiała z pszczelarzem Wiktorem Jędrzejewskim o miejskich pszczołach. Mężczyzna zaangażowany w życie owadów opowiedział, że wielu ludziom wydaje się, że miód od wiejskich pszczół jest smaczniejszy niż ten, który uzyskiwany jest od tych, które zamieszkują duże miasta. - To nie chodzi o wieś czy miasto. Chodzi o konkretne miejsce i warunki, w jakich pszczoły przebywają - twierdzi.

Mgr inż. Piotr Zwierzchowski z Działu Rekonstrukcji Historycznej Muzeum Króla Jana III w Wilanowie pochwalił się tym, że na terenie pałacowego ogrodu znajduje się już dziesięć uli. Dodaje również, że udało mu się też stworzyć i zasiedlić tzw. kłodę bartną (prototyp ula). - Człowiek, zanim stworzył kłodę bartną, zdążył przyjrzeć się temu, jak żyją pszczoły - ocenia. Na terenie pałacu można zakupić miód produkowany przez pracowite owady i przekonać się, jak w rzeczywistości smakuje.

Czym są kószki i jak pszczoły w nich funkcjonują? Gdzie można odbyć kurs pszczelarski i dlaczego zdobywa on liczne grono zainteresowanych?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: mgr inż. Piotr Zwierzchowski (Dział Rekonstrukcji Historycznej Muzeum Króla Jana III w Wilanowie) 

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 11.15

K.A/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bolące stawy - ćwiczyć, czy stosować leki?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 14:35
Ortopeda dr Robert Jopowicz opowiadał, jakie metody leczenia są najbardziej wskazane w przypadku uciążliwych bólów stawów. Czy za każdym razem, w momencie tego typu dolegliwości - jesteśmy skazani na ciągłe wędrówki do apteki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czad. Cichy zabójca nie tylko w czasie zimy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 11:52
- Kominiarz przynosi szczęście zapobiegając nieszczęściu - mówi Mirosław Antos z Krajowej Służby Kominiarzy. Zachęca do korzystania z pomocy specjalisty i przestrzega przed zatruciem czadem, które - jak się okazuje - jest także wysoce prawdopodobne w okresie wiosenno-letnim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badania lekarskie. Zamiast zaglądania na fora internetowe - wizyta u lekarza?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 12:55
Czasami łatwiej nam poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z naszym zdrowiem w internecie, niż wybrać się na badania. W "Czterech porach roku" lekarz rodzinny Michał Sutkowski wyjaśnia zagadkowe skróty widniejące na kartce z wynikiem naszych badaniach i tłumaczy dlaczego wizyta lekarska jest tak ważna w profilaktycznej walce z chorobami.
rozwiń zwiń