X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

23. Piknik Naukowy "My i Maszyny". Jakie atrakcje czekają na miejscu?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 16:48
W "Czterech porach roku" dowiedzieliśmy się co kryję się pod nazwą 23. edycji Pikniku Naukowego "My i Maszyny", jakie atrakcje czekają na małych, przyszłych naukowców i jakie niespodzianki Polskie Radio przygotowało dla dorosłych.
Audio
  • Rozmowa z Katarzyną Nowicką i Dorotą Truszczak o atrakcjach 23. Pikniku Naukowego (Cztery pory roku/.Jedynka)
23. Piknik Naukowy
23. Piknik NaukowyFoto: Łukasz Haponiuk/PR

23. Piknik Naukowy 2019 "My i Maszyny" odbędzie się w sobotę 11 maja 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie można zwiedzić ok. 200. różnych stanowisk z ciekawostkami naukowymi. Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik mówi, że w tym roku Piknik Naukowy został podzielony na strefy tematyczne, które dzięki usystematyzowaniu mają ułatwić poruszanie się po stadionie, zwłaszcza tym, którzy z atrakcji korzystają po raz pierwszy.

Dorota Truszczak z Redakcji Kultury i Edukacji Programu Pierwszego Polskiego Radia zapewnia wszystkich nielubiących deszczu i ponurej pogody o tym, że strefa piknikowa jest oświetlona sztucznym Słońcem. 

W czasie imprezy będzie można dowiedzieć się w jaki sposób wygląda przygotowanie audycji radiowej. Dorota Truszczak zachęca też do nagrania w profesjonalny sposób, własnego utworu muzycznego. - Będzie można nagrać swój utwór w studiu eksperymentalnym Polskiego Radia - mówi. Przypomina również o atrakcji, jaką jest specjalne słuchowisko przygotowane przez Teatr Polskiego Radia. 

Katarzyna Nowicka zachęca najmłodszych do uczestniczenia w wydarzeniu podkreślając, że dzieci będą mogły poczuć się, jak mali naukowcy dzięki atrakcjom, jakie oferują stanowiska przygotowywane przez szkoły. - Czasami bywa i tak, że dzieci chętnie konkurują ze swoimi rodzicami - zauważa Dorota Truszczak. W ten sposób zarówno wiedzę, jak i przyjemność zyskuje cała rodzina.

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania, aby dowiedzieć się o innych atrakcjach naukowego wydarzenia.

23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik pod hasłem "My i maszyny" odbędzie się na PGE Narodowym w godz. 11.00 – 20.00. Wstęp wolny.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Sława Bieńczycka 

Goście: Dorota Truszczak (z Redakcji Kultury i Edukacji Programu Pierwszego Polskiego Radia), Katarzyna Nowicka (z Centrum Nauki Kopernik)

Data emisji: 10.05.2019

Godzina emisji: 11.15

K.A/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pożytki z energii atomowej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 21:00
Pierwsze reaktory energetyczne powstały w latach 50. ubiegłego wieku w ramach idei atom dla pokoju. Wiązano z nimi duże nadzieje w zaspokojeniu potrzeb energetycznych świata. Obecnie pracuje 447 takich urządzeń na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzie Niepodległości - Julian Grobelny

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:30
Zapomniany uczestnik drugiego i trzeciego powstania śląskiego, członek przedwojennej Polskiej Partii Socjalistycznej, pierwszy przewodniczący Rady Pomocy Żydom "Żegota", Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata od 1987 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Piknik Naukowy Polskiego Radia. "Naukę trzeba było wyprowadzić na ulicę"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 10:37
Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer w 1997 współtworzył Piknik Naukowy Polskiego Radia. W audycji "Twarzą w twarz" opowiada o tym, jak udało się stworzyć popularnonaukowy projekt w czasach, kiedy nauka miała charakter stricte akademicki. Nawiązuje także do swojej wieloletniej fascynacji filozofią.
rozwiń zwiń