X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wędrówka śladami Stanisława Wyspiańskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 10:58
112 lat po śmierci Stanisława Wyspiańskiego nadal widać ogromne zapotrzebowanie na jego sztukę. Wiele cytatów z jego dzieł weszło do języka mówionego, a wystawa "Wyspiański" w Muzeum Narodowym w Krakowie bije rekordy popularności.
Audio
  • Twórczość Stanisława Wyspiańskiego zachwyca kolejne pokolenia (Cztery pory roku/Jedynka)
Wystawa Wyspiański to licząca blisko 900 pozycji, pełna kolekcja dzieł jednego z najwybitniejszych twórców polskich Stanisława Wyspiańskiego, zgromadzonych w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Wystawa "Wyspiański" to licząca blisko 900 pozycji, pełna kolekcja dzieł jednego z najwybitniejszych twórców polskich Stanisława Wyspiańskiego, zgromadzonych w Muzeum Narodowym w Krakowie.Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

- Myślę, że Wyspiański jest po prostu piękny, czyli zachwyca swoją urodą plastyczną, dekoracyjnością, wielką wyrafinowaną estetyką, ale też niesie ogromne przesłanie ideowe – mówiła w audycji Magdalena Laskowska, kurator wystawy. Dodała, że ludzie, którzy odwiedzają ekspozycję podziwiają pracowitość i wyobraźnię Wyspiańskiego.

Dla Janusza Kukuły, dyrektora Teatru Polskiego Radia, spotkania z Wyspiańskim zawsze są odkryciami. - On zawsze pozostaje dla mnie tajemnicą. Bardzo jestem przywiązany do jego poezji. Jego wiersze są ogromnie przejmujące, bardzo odsłaniają największe zakamarki jego duszy – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Magdalena Laskowska (kurator wystawy "Wyspiański" w Muzeum Narodowym w Krakowie), Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 9.16

abi/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Wyspiański "I ciągle widzę ich twarze"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 12:00
13 stycznia o godz. 21.00 z okazji 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego zapraszamy do radiowej Jedynki na słuchowisko "I ciągle widzę ich twarze" w adaptacji i reżyserii Janusza Kukuły.
rozwiń zwiń