X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Do żłobka i przedszkola tylko po szczepieniach?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:32
Trwa zbieranie podpisów pod projektem ustawy "Szczepimy - bo myślimy". Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza jest odpowiedzią na działania ruchów antyszczepionkowych. Pomysłodawcy projektu chcą, aby szczepienie dzieci było jednym z kryteriów przyjęć do przedszkoli i żłobków.
Audio
  • Do żłobka i przedszkola tylko po szczepieniach? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: www.shutterstock.com

Jak podkreślają inicjatorzy, to nie jest projekt, który ma dyskryminować dzieci nieszczepione. Samorządy będą miały jednak możliwość przyznania dodatkowych punktów za szczepienie lub nieprzyznanie ich, jeżeli tych dziecko nie będzie miało szczepień. Jeżeli dziecko nie może być szczepione ze względów medycznych, wówczas zaświadczenie lekarskie będzie dawało taką samą punktację jak w przypadku dziecka zaszczepionego. Pomysł popiera między innymi Naczelna Izba Lekarska. 

- Nie chodzi o to, żeby kogoś wykluczać czy piętnować, ale o to, żeby zwiększyć świadomość i odpowiedzialność podejmowania decyzji i kierowania się naukowymi podstawami, a nie domniemaniami czy przypuszczeniami, które zostały sfabrykowane - mówi w audycji "Cztery pory roku" prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi dr Paweł Czekalski. 

Jakie argumenty przemawiają za szczepieniem dzieci? Czy są takie, które przemawiają przeciwko? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Dr Paweł Czekalski (prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi) 

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 09.16

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy urodzeni na początku roku mają w życiu łatwiej?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 17:15
- Ludzie, którzy wierzą w znaki Zodiaku, mogą udowadniać, że są różnice między ludźmi urodzonymi w lutym a tymi urodzonymi w listopadzie, ale nie znajduje to oparcia w żadnych badaniach – mówiła psycholog Aleksandra Piotrowska.
rozwiń zwiń