X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Można dostać dofinansowanie na wymianę pieca i termomodernizację domuę

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 16:51
Jeśli ktoś chce wymienić piec na paliwo stałe i instalację centralnego ogrzewania, wykonać ocieplenie domu czy stropów, planuje wymianę okien lub drzwi albo montaż baterii słonecznych lub pompy ciepła, może liczyć na dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze".
Audio
  • Szczegóły programu "Czyste powietrze" (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

W "Czterech porach" roku mówimy kto może liczyć na dotację i na co będzie pożyczka, a także jakie są zasady programu  i gdzie będzie można złożyć wniosek.

Marek Ryszka z WFOŚiGW w Warszawie wyjaśnia, że program jest skierowany do osób będących właścicielami domów jednorodzinnych. - Może to być dom wolnostojący, szeregowiec lub bliźniak, ważne jest to, żeby to była odrębna własność hipoteczna z odrębnym źródłem ogrzewania - mówi prezes. Do dopłaty na wymianę kwalifikuje się każdy piec, który nie spełnia obecnych wymogów. W praktyce to każdy piec starszy niż pięć lat.

Prezes Marek Ryszka radzi osobom zainteresowanym wymianą pieca zapoznanie się z warunkami, które są dostępne na stronach internetowych Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Tam jest szczegółowo krok po kroku opisane, co należy wykonać - objaśnia.

Na jedno gospodarstwo można dostać do 53 tysięcy złotych. Według gościa Jedynki za tę sumę można wymienić piec oraz dokonać termomodernizacji domu, z ociepleniem, wymianą okien i drzwi. Intensywność dofinansowanie zależy od dochodu na jednego członka rodziny. Dotację w wysokości 90 procent wspomnianej kwoty może dostać rodzina, w której dochód na osobę nie przekracza 600 złotych miesięcznie. Przy dochodzie 1600 złotych na głowę 30 proc. dofinansowania może dostać każdy.

Jak udokumentować wydatki? Do kiedy można składać wnioski? Jak może być wypłacane dofinansowanie? Czy w ramach dochodu można wymienić piec kaflowy w bloku? A co z podatkiem?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Marek Ryszka (prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie)

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 9.15

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister środowiska: na poważnie zabraliśmy się za problem czystego powietrza

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 07:43
- Rzeczywiście powietrze mamy fatalne, należy bić na alarm, z tym się zgadzam całkowicie. Natomiast to fatalne powietrze nie stało się dziś ani wczoraj, tylko jest takie od wielu, wielu lat - powiedział na antenie Jedynki Henryk Kowalczyk. Minister środowiska mówił o działaniach rządu w sprawie poprawy jakości powietrza w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czyste powietrze". Od poniedziałku wznowienie przyjmowania wniosków

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 13:20
Od 21 stycznia wznowiony zostanie nabór wniosków w programie antysmogowym "Czyste powietrze" - poinformował prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czyste powietrze". Nowe sposoby rozliczenia dotacji

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:05
Ponownie można składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze". Ubiegający sie o dofinansowanie będą mogli skorzystać z nowych form rozliczenia dotacji.
rozwiń zwiń