X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rozmowa z lekarzem. Jak "wyciągnąć" informacje?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 12:00
- Czasem jak rozmawiam z moimi pacjentami, dowiaduję się, że równie ważne jak wiedza danego lekarza jest to, jakim jest on człowiekiem i w jaki sposób z nami rozmawia - mówi Danuta Longić, psychoonkolog z Centrum Onkologii w Warszawie.
Audio
  • Rozmowa z lekarzem. Jak "wyciągnąć" informacje? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Rocketclips, Inc.

Niestety nie wszyscy specjaliści potrafią w jasny i wyczerpujący sposób opowiedzieć choremu o diagnozie i dalszych wskazaniach. A komunikacja na linii pacjent-lekarz jest niezwykle ważna nie tylko dla psychicznego samopoczucia chorego, ale również dla efektów terapii. - Od tego, jak lekarz komunikuje się z pacjentem, zależy to, jak ten pacjent będzie komunikował się ze specjalistą i w jaki sposób będzie stosował się do zaleceń - podkreśla Danuta Longić.

Ekspertka przyznaje, że szczególnie trudne szpitalne rozmowy mają miejsce na oddziałach onkologii. - W psychologii mówimy, że choroba onkologiczna to zetknięcie się z granicznymi tematami, takimi jak śmierć czy lęk przed nią - tłumaczy.

Czy pacjent ma prawo wejścia do gabinetu z osobą towarzyszącą, która pomoże w rozmowie z lekarzem? Po co na wizytę warto zabrać ze sobą notatnik? W jaki sposób przygotować się do spotkania z lekarzem? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Czterech pór roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Danuta Longić (psychoonkolog z Centrum Onkologii w Warszawie)

Data emisji: 9.04.2018

Godzina emisji: 9.21

mg/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Aktywność fizyczna to podstawa profilaktyki większości chorób cywilizacyjnych"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 11:23
Co ciekawe, to niekoniecznie musi zaboleć kręgosłup. O tym, jak dbać o układ ruchu, rozmawialiśmy w "Czterech porach roku" z Ernestem Wiśniewskim, fizjoterapeutą, wiceprezesem Krajowej Rady Fizjoterapeutów.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rola żywienia w terapii nowotworowej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 20:21
W tłusty czwartek, święto łasuchów inaczej zwane zapustami, nie mówimy w Eurece o pieczeniu i jedzeniu kalorycznych pączków czy faworków. Jest jednak dużo o jedzeniu i dobrym odżywianiu, szczególnie w chorobie i procesie zdrowienia.
rozwiń zwiń