X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polacy jako pierwsi zrekonstruowali miasto w wirtualnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 12:57
- Odtworzyliśmy miasto sprzed stu lat. Czterdzieści unikatowych budynków na rynku i czterysta okalających rynek - mówi Adam Bral, współtwórca rekonstrukcji przedwojennego Arnswalde w technologii VR (wirtualnej rzeczywistości).
Audio
  • Wirtualny spacer po "odbudowanym" Arnswalde, dzisiaj Choszcznie (Cztery pory roku/Jedynka)
Posąg Żniwiarki - rekonstrukcja wyglądu przedwojennego pruskiego miasta Arnswalde (obecnie Choszczno)
Posąg Żniwiarki - rekonstrukcja wyglądu przedwojennego pruskiego miasta Arnswalde (obecnie Choszczno)Foto: Arnswalde 1920 VR - Odyssey /YouTube

Grupa ośmiu Polaków z ekipy Odyssey dokonała rekonstrukcji przedwojennego, całkowicie zniszczonego podczas II wojny światowej Arnswalde (obecnie Choszczno w woj. zachodniopomorskim). To pierwsza na świecie tego typu rekonstrukcja.

- Przez trzy miesiące zbieraliśmy materiały archiwalne. Od pocztówek, poprzez ryciny, aż po archiwalne zdjęcia. Jeździliśmy do Niemiec, do dzieci mieszkańców Arnswalde, w celu pozyskiwania tego typu materiałów - mówi Adam Bral.

Zobacz serwis specjalny II WOJNA ŚWIATOWA>>>

Gość Jedynki tłumaczy, że technologia VR kojarzy się głównie z grami komputerowymi. - My chcieliśmy pokazać inne oblicze wirtualnej rzeczywistości - podkreśla współtwórca rekonstrukcji. A dlaczego niemieckie miasto? - Jesteśmy Polakami i czujemy się patriotami. Odtworzyliśmy coś, co było kiedyś piękne, a w trakcie działań II wojny światowej zostało całkowicie zniszczone - zaznacza Adam Bral. - Chcemy tworzyć kolejne rekonstrukcje, stricte polskie, które będą przedstawiały to, co było w przeszłości piękne, a zostało w jakiś sposób zdewastowane - dodaje i zdradza, na jakiej zasadzie działają gogle Oculus Rift, po założeniu których widz "przenosi się" do wirtualnego świata.

Odyssey VR Crew/youtube

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Adam Bral (współtwórca rekonstrukcji przedwojennego Arnswalde w technologii VR - wirtualnej rzeczywistości).

Data emisji: 20.03.2015

Godzina emisji: 10.20

kh/ag

Czytaj także

Miasto zniszczone podczas wojny "ożyło" w wirtualnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 16:31
Wrocławska firma Odyssey zrekonstruowała zniszczoną podczas wojny miejscowość Choszczno. Twórcy projektu "Arnswalde VR" odtworzyli w wirtualnej rzeczywistości niemal w całości przedwojenną zabudowę miasta.
rozwiń zwiń