X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Młodzi naukowcy wracają do Polski

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2012 15:20
Gośćmi programu są młodzi polscy badacze, którzy po latach pracy w czołowych instytutach badawczych za granicą wrócili do kraju i będą prowadzić swoje badania w polskich placówkach.
Audio
Naukowiec
NaukowiecFoto: Glow Images/East News

Dr Krystyna Oracz wróciła z Uniwersytetu we Freiburgu i będzie prowadziła swoje badania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Będzie zajmowała się ulepszaniem jakości nasion, które będą w stanie kiełkować także w gorszych warunkach spowodowanych np. globalnym ociepleniem.

Dr Łukasz Kilański wrócił z Uniwersytetu w Helsinkach. Będzie badał w Instytucie Fizyki PAN nowe materiały do nowej gałęzi elektroniki zwanej spintroniką.

Dr Piotr Masłowski wrócił z Uniwersytetu w Colorado i będzie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadził badania nad wysokorozdzielczą spektroskopią, co może mieć zastosowanie przy nieinwazyjnym wykrywaniu wielu chorób np. astmy i obturacyjnej choroby płuc.

Dr Jędrzej Walkowiak wrócił z Uniwersytetu w Aachen i będzie w Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu prowadził poszukiwania nowych polimerów przewodzących.

Młodzi naukowcy opowiadają o możliwości prowadzenia badań w Polsce, o roli mistrza, o możliwości awansu i o przyszłości badań w naszym kraju.

Wieczór odkrywców prowadził Krzysztof Michalski.

(ag)

Czytaj także

Jak pokonać raka?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 23:55
Już dziś co czwarta śmierć mieszkańca naszego globu spowodowana jest właśnie rakiem. A lekarze ostrzegają, że w najbliższych latach ponad 40 % ludzkości będzie chorowało na jakiś rodzaj nowotworu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będziemy wreszcie naukową potęgą?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 14:40
60 lat temu powstała Polska Akademia Nauk. Jej narodziny wzbudziły w środowisku naukowych wiele emocji i kontrowersji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa walczy. Prezydent miasta ma związane ręce

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 10:25
Marceli Porowski na początku sierpnia 1944 został powołany na prezydenta powstańczej Warszawy. Miał opiekować się ludnością cywilną. Było to zadanie w płonącym, ostrzeliwanym mieście praktycznie niewykonalne.
rozwiń zwiń