X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polski inżynier - przed Światowym Zjazdem Inżynierów Polskich

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 19:10
W czerwcu odbędzie się w Krakowie IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich i XXVI Kongres Techników Polskich. W "Eurece" rozmowa o szansach na odniesienie sukcesu przez polskich naukowców i inżynierów - twórców nowych technologii, o przyszłości Polsko-Amerykańskiego Hubu Innowacyjności w Dolinie Krzemowej i o tym, czy polska nauka jest w stanie konkurować z nauką światową.
Audio
  • Polscy naukowcy i polskie technologie w świecie (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wybitny amerykański uczony polskiego pochodzenia, profesor Piotr Moncarz, założyciel Hubu wyjaśnia, że miał on celu wspomaganie młodych polskich , obecnie nazywanych start-upami. - Zaczęli się zjawiać tłumnie młodzi przedsiębiorcy, przyjeżdżać do Doliny Krzemowej. Postanowiliśmy stworzyć program, który będzie ich wspierał w tym uczeniu się - wspomina profesor. Wskazywano im pewne zasady działania, współpracy miedzy przedsiębiorstwami.

Piotr Moncarz stworzył też program zaproszenia 500 polskich naukowców na Uniwersytet Stanforda. Potem włączył się w ten program Uniwersytet Barclay oraz brytyjski Cambidge. Zapraszani byli doktoranci nauk technicznych.

Czy młodzi naukowcy mają szanse zmienić polską naukę? Czy jest szansa zasypania przepaści, jak jest między nauka a przemysłem? Dlaczego polskie nowatorskie technologie nie mogą przebić się na szerszy rynek? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: prof. Piotr Moncarz (Uniwersytet Stanforda, członek Komitetu Programowego Zjazdu, założyciel i przewodniczący Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy)

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 19.06

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie ma nowoczesnej gospodarki bez nowoczesnych technologii, a takie tworzą polscy inżynierowie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 19:30
W środę 27 lutego w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala XXV Plebiscytu Złoty Inżynier, podczas której poznaliśmy nazwiska polskich naukowców i inżynierów, laureatów plebiscytu "Przeglądu Technicznego", najstarszego pisma w Polsce, jednego z najstarszych na świeci.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy wynalazcy w Stanach Zjednoczonych

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 19:05
W audycji o mało znanej, bądź w ogóle nieznanej działalności i osiągnięciach polskich inżynierów i techników pracujących i tworzących w Ameryce głównie w XX wieku, ale także w stulecia XIX stuleciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roboty otrzymują coraz bardziej odpowiedzialne i skomplikowane zadania

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 19:10
Wojsko, medycyna, astronomia, geologia - to tylko niektóre z dziedzin, w których roboty odgrywają coraz bardziej znaczące role. Są tacy, którzy widzą w tym zagrożenie i snują apokaliptyczne wizje i teorie, według których ludzkość czeka niechybna zagłada z rąk wyposażonych w sztuczną inteligencję humanoidalnych maszyn.
rozwiń zwiń