X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Można rozpaczać za przyrodą i drzewami"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 20:12
W "Wieczorze Odkrywców" o znaczeniu lasów dla przyrody, kultury i gospodarki rozmawialiśmy z profesorem Tomasz Borecki – leśnik, wieloletni rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Audio
  • Jak bardzo ważny jest las dla człowieka? (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: jplenio/pixabay

Profesor wspomina, kiedy jako mały chłopiec poszedł do lasu powalonego przez wichurę. Ogromne wrażenie zrobiły na nim powalone potężne sosny i dęby. Ale jeszcze bardziej zapamiętał człowieka, który chodził po tych powalonych drzewach i płakał. Był to miejscowy leśniczy. - Ja wtedy jako mały chłopak bardzo się dziwiłem, jak można płakać nad drzewami, a dzisiaj wiem, że można rozpaczać nad przyrodą, nad drzewami, bo one są związane bardzo mocno z nami - mówi profesor. Zwraca uwagę, że drzewa gwarantują nam jakość życia.

Profesor wyjaśnia też, dlaczego ważne jest, aby w lesie było więcej starszych drzew i jak użytkować las, aby do tego doprowadzić. Podkreśla, że użytkowanie lasu jest czymś normalnym, ale należy robić to racjonalnie.

Czy mamy w Polsce jeszcze naturalne lasy? Jak gość audycji ocenia pracę polskich leśników? Co sądzi o sporach wokół wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej?

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: profesor Tomasz Borecki (leśnik, wieloletni rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, specjalista od biologii i urządzania lasu, dyrektor międzyuczelnianego Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji mienia Marka Dietricha)

Data emisji: 1.04.2019

Godzina emisji: 19.06

ag/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirosławiec. Co w zachodniopomorskim robią żubry?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 15:10
- W tej chwili żubry są w bardzo wielu miejscach na świecie. W Polsce najliczniejsza ich populacja, ok. sześciuset sztuk, jest w Białowieży. Natomiast wszystkich żubrów jest u nas ok. 1,5 tys. i są one rozrzucone po całym kraju - mówi Maciej Tracz z Dzikiej Zagrody w Jabłonowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Niezapominajki przypomina nie tylko o bogactwie lasu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 13:00
- W tym roku w ramach Święta Niezapominajki chcemy pokazać, że las to świetne miejsce wypoczynku i znakomite sąsiedztwo - mówi Edyta Nowicka z Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśne gospodarstwa węglowe, czyli drzewa, które leczą

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 17:00
Trwa pilotażowy projekt o nawie "Leśne gospodarstwa węglowe", który ma na celu zwiększenie kumulacji dwutlenku węgla przez lasy.
rozwiń zwiń