X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sposób, by uczynić polskich naukowców najlepszymi

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 22:50
- Nasze hasło brzmi "Wspieramy ludzi najlepszych, by byli jeszcze lepsi" i to się udaje. Pomagamy elitarnej grupie naukowców, która jest bardzo efektywna - mówi profesor Maciej Żylicz, prezes zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Audio
  • Jak można wspierać polską naukę? (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
Jednym z zadań Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest przekonanie przedstawicieli świata biznesu, że inwestowanie w naukę wiąże się z dużymi korzyściami materialnymi
Jednym z zadań Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest przekonanie przedstawicieli świata biznesu, że inwestowanie w naukę wiąże się z dużymi korzyściami materialnymiFoto: Glow Images/East News

Powstała 25 lat temu Fundacja na rzecz Nauki Polskiej miała po upadku komunizmu przekształcić organizację i sposób prowadzenia badań w Polsce. - Od czasu, gdy uzyskaliśmy statut nasze zadania się trochę zmieniały. Dopiero gdy prof. Grabski w 1992 roku został prezesem Fundacji ustanowiono cele, czyli wspieranie najlepszych naukowców oraz najnowszych technologii, ale tak samo i promowanie polskiej nauki - opowiada profesor Maciej Żylicz.

W programie opowiadaliśmy również o zmarłym niedawno profesorze Macieju Władysławie Grabskim, który przez kilkanaście lat kierował Fundacją. Mówiliśmy o najważniejszych kryteriach, którymi kieruje się Fundacja i prowadzonych przez nią programach. Wyjaśniliśmy m.in. jak należy budować instytucje naukowe i jak można zatrzymać najlepszych specjalistów w naszym kraju.

***

Tytuł audycji: Wieczór Odkrywców w paśmie Eureka – kultura i nauka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: profesor Maciej Żylicz (prezes zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, największej pozabudżetowej organizacji finansującej badania w naszym kraju i od lat – instytucji, która wyznacza standardy funkcjonowania nauki w Polsce)

Data emisji: 18.07.2016

Godzina emisji: 20.16

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głuchota? Polacy dokonują niemożliwego w medycynie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 22:30
- Częściowa głuchota jest dla lekarza znacznie większym wyzwaniem niż całkowita, bo jeśli pacjent w ogóle nie słyszy, to w jakimkolwiek zakresie mu pomożemy - mówi laryngolog prof. Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przekonać dzieci do picia wody?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 23:34
- Jeżeli w szkole mamy niezorganizowaną kwestię picia wody, to sami sobie strzelamy w stopę, bo dziecko, które nie ma stałego dostępu do wody, będzie się gorzej uczyło i zachowywało - mówi pedagog Danuta Kozakiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rybka akwariowa pomaga odkryć skuteczniejsze leki

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 00:42
- W ciągu trzech i pół roku osiągniemy interesujące wyniki, które mogą stać się podstawą uzyskania nowych leków m.in. na chorobę Parkinsona - podkreśla prof. Leszek Kuźnicki.
rozwiń zwiń