X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section05

Wieczór Odkrywców

Section07
O audycji

Popularnonaukowy magazyn autorski Krzysztofa Michalskiego.

Objaśnianie i komentarz do tego, co dzieje się w świecie nauki, tłumaczenie zjawisk dziejących się we Wszechświecie, objaśnianie procesów społecznych, przedstawianie współczesnych "odkrywców" – ludzi, którzy prowadzą badania naukowe, dokonują odkryć i wynalazków, ale także tych, którzy odkrywają przed nami tajemnice otaczającego świata i tłumaczą zawiłości procesów społecznych, objaśniają wpływ rozwoju nauki i techniki na życie człowieka, tworzą nowe prądy, wyznaczają kierunki prowadzonych badań i eksperymentów.

Audycja została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy, którzy odbierają ją jako alternatywę wobec komercyjnych propozycji na wtorkowy wieczór telewizji i radiowych stacji prywatnych.

Oto niektóre zrealizowane tematy: Człowiek i komputery, Rola młodych w nauce, Czy zastąpią nas roboty?, Komórki macierzyste – szanse czy zagrożenie?, Tajemnice mózgu, Zawód – uczony, Leki XXI wieku, Paranauka i parauczeni, Natura czy kultura, Pasjonująca fizyka, Od teorii względności do spintroniki, Zakochany mózg, Człowiek i kataklizmy, Wiara a nauka.

Prowadzący