X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Muzyczny jubileusz Vadima Brodskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 17:13
We wtorek 21 maja światowej sławy skrzypek Vadim Brodski będzie obchodził urodziny. Jubileusz spędzi w jednym z klubów jazzowych w Warszawie w towarzystwie muzyków i wieczór będzie również muzyczny.
Audio
  • Vadim Brodski przedstawia szczegóły jubileuszowego koncertu (Muzyczna Jedynka)

- Ja będę grał po kolei z siedmioma pianistami, moimi przyjaciółmi. To m.in. Janusz Olejniczak, Waldemar Malicki, Konstanty Wileński, będzie też obecny Bogdan Hołownia, mam nadzieję, że podczas jem session coś zaprezentuje ze swej wspaniałej sztuki - mówi muzyk. Wyjaśnia, że nie zagra Beatlesów, gdyż do klubu jazzowego nie mógł zaprosić całej orkiestry symfonicznej.

Vadim Brodski zaprasza wszystkich do klubu Tygmont przy ulicy Mazowieckiej. Zaproszenia i bilety na stronie klubu.

Vadim Brodski mówi też o swojej pracy w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Do studia przyszedł z 17-letni uczennicą Sabriną, która będzie starała się o przyjęcie na tę uczelnię i od kilku miesięcy mieszka w Polsce. Sabrina wraz z córką Vadima Brodskiego też zagra podczas jubileuszu mistrza.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej "Walcem scherzo" Piotra Czajkowskiego i utworem zagranym wspólnie z Konstantym Wileńskim.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Tłumaczyła: Anna Will

Goście: Vadim Brodski (muzyk, skrzypek), Sabrina de Nicolo (Uczennica)

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 14.20

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Muzyka Krzysztofa Komedy jest ciągle żywa"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:59
- W Sopocie na festiwalu w 1956 roku wszedł na scenę jako laryngolog, a wyszedł jako wybitny, polski jazzman - mówi o Krzysztofie Komedzie Dionizy Piątkowski - pomysłodawca festiwal "Era Jazzu". 23 kwietnia mija 50 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

World Orchestra, czyli nawet kilkuset muzyków na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:19
World Orchestra to międzynarodowy projekt muzyczny, którego pomysłodawcą i liderem jest Grzech Piotrowski. Łączy on muzykę odległych rejonów ziemi ze sobą, łączy jazz z folkiem, etno i innymi rodzajami muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po prostu - Moniuszko!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 16:00
Dwa dni przed 200. urodzinami wielkiego polskiego kompozytora zapraszamy na specjalną świąteczną audycję „Po prostu - Moniuszko!" z udziałem Akademii Operowej i znamienitych gości.
rozwiń zwiń