X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adaś Miauczyński powraca po 15 latach. "Dzień świra" wciąż aktualny

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 20:52
- Spektakl "Dzień świra opera|musical" jest wyrazem bezradności jednostki wobec świata i niezgody na to, że nic nie można zmienić - mówi reżyser Marcin Kolaczkowski.
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Kołaczkowskim - reżyserem przedstawienia "Dzień Świra Opera|Musical" (Muzyczna Jedynka)

Piętnaście lat po premierze "Dnia świra" Marka Koterskiego powraca w wersji scenicznej, jako musical i opera. Libretto historii neurotycznego inteligenta Adasia Miauczyńskiego, cierpiącego na nerwicę natręctw napisał Marek Koterski, a muzykę skomponował Hadrian Filip Tabęcki.

- Wydaje mi się, że ta opowieść pomimo upływu lat jest wciąż bardzo aktualna. Dawniej ten film wydawał mi się komedią w stylu tego, co robili Marek Piwowski czy Stanisław Bareja, z jakąś niewyobrażalnie nieracjonalną galerią postaci w stylu Witolda Gombrowicza czy Stanisława Witkacego, i wydawało mi się niemożliwe, by takie typy istniały, a teraz mam wrażenie, że ludziom się ulało to, co Pan Marek podpatrzył misternie 15 lat temu - opowiada Marcin Kolaczkowski.

O tym kto wystąpi w przedstawieniu, ile będzie ono trwało i dlaczego Marek Koterski zaakceptował Marcina Kolaczkowskiego jako reżysera mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marcin Kolaczkowski (reżyser)

Data emisji: 7.07.2017

Godzina emisji: 13.20

sm/zi 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Maria Jopek wyśpiewuje swoje życie na scenie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 14:50
Od roku w Lublinie można zobaczyć spektakl Leszka Mądzika pt. "Czas kobiety". W podwójnej roli występuje w nim Anna Maria Jopek - jako jedyna aktorka oraz, wspólnie z Robertem Kubiszynem, kompozytorka muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musical "Metro" wciąż szuka młodych talentów

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:35
- Chcemy świeżej krwi, młodzieży, a spektakl "Metro" ma się bardzo dobrze. Gdy nad nim pracowaliśmy nawet przez myśl nam nie przeszło, że będzie to taki sukces i historia na całe życie - mówi kompozytor Janusz Stokłosa.
rozwiń zwiń