X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dziwny jest ten świat". Tak rodziła się legenda Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 16:30
- Muszę przyznać, że byłem w szoku, gdy pierwszy raz odsłuchałem, jak Czesław Niemen zaśpiewał "Dziwny jest ten świat", bo jego głos dogrywaliśmy na końcu - mówi gitarzysta Tomasz Jaśkiewicz.
Audio
  • Jak powstawał album "Dziwny jest ten świat"? (Muzyczna Jedynka)

Mija 50 lat od premiery pierwszego autorskiego albumu Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Tomasz Jaśkiewicz i Paweł Brodowski, którzy pracowali nad tą płytą, wspominają, że był to intensywny tydzień nagrań, od rana do wieczora w studiu polskich nagrań. - Wszystko zaczęło się 12 kwietnia, a skończyło 20. Historycznym dniem był też 13 kwietnia, bo wtedy The Rolling Stones wystąpili w Warszawie i można sprawdzić, że tego dnia sesja trwała krócej, bo wszyscy poszliśmy na ich koncert - opowiada Paweł Brodowski, dziś krytyk muzyczny.

Dzięki różnorodności w doborze artystów, płyta ma dużo interesujących, eklektycznych rozwiązań aranżacyjnych i kompozytorskich. - Pewne pomysły przychodziły na gorąco w studiu, jeszcze w czasie nagrania i tak sobie myślę, wspominając tamte lata, że w 1967 roku były to początki art rocka, powstał album "Revolver" The Beatles, stąd zapewne w niektórych utworach pojawia się kwartet smyczkowy i otwieranie się na inne gatunki - wspomina Brodowski.

fot. Wojciech Kusiński fot. Wojciech Kusiński

Jaki był dalszy rozwój kariery muzyków, związanych z Czesławem Niemenem? Jak wspominają pracę nad płytą? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Tomasz Jaśkiewicz (etatowy gitarzysta Czesława Niemena), Paweł Brodowski (krytyk muzyczny, redaktor naczelny "Jazz Forum", gitarzysta)

Data emisji: 6.04.2017

Godzina emisji: 13.35

sm/pg

Czytaj także

Pieśni Nasercowe - zobacz koncert nie tylko dla zakochanych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 15:00
Miłosne przeboje Czesława Niemena, Marka Grechuty, Skaldów w niezwykłych aranżacjach zabrzmiały w Radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Radek: marzy mi się wielki przebój

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 16:18
- Niewykluczone, że kiedyś taką piosenkę napiszę. Nie jestem przecież leciwym panem - mówił aktor i wokalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Niemen Non Stop największym świętem muzyki Niemena

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 20:37
- W tegorocznym programie po raz pierwszy w historii Festiwalu Niemen Non Stop zostanie wykonany jeden z kanonicznych utworów piosenkarza w stylistyce reggae - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Grzegorz Szczepłocki.
rozwiń zwiń