X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Perchuć w gabinecie psychoanalityka

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 05:11
Książka "Życie wysłuchane” Stephena Grosza opowiada historie o naszym codziennym życiu. O ludziach, których darzymy miłością, o kłamstwach, którymi się posługujemy, o zmianach, które przechodzimy i o smutku. Pokazują, jak się gubimy. I że w końcu możemy się odnaleźć. Wybrane fragmenty czytał w "Lekturach Jedynki" Marcin Perchuć.
Audio
Marcin Perchuć
Marcin PerchućFoto: PAP/Stach Leszczyński

W swojej pracy psychoanalityk Stephen Grosz przez ostatnie dwadzieścia pięć lat zgłębiał najdziwniejsze ludzkie zachowania, żeby odkryć uczucia leżące u ich podłoża. Książka "Życie wysłuchane", która ukazała się pod patronatem Jedynki, to wgląd w psychikę człowieka. Zawarte w niej piękne "przypowieści" uczą nas uwagi nowego rodzaju, opowiadają o konkretnym procesie: mówieniu, słuchaniu i rozumieniu.

"Życie wysłuchane” mówi o naszej potrzebie rozmowy, potrzebie zrozumienia i bycia zrozumianym. Ale także o słuchaniu siebie nawzajem. Nie tylko o słuchaniu słów, ale także ciszy między nimi. Nie opisuje żadnego magicznego procesu. To część naszego codziennego życia – mówimy i słuchamy.

Wszyscy jesteśmy opowiadaczami – relacjonujemy różne historie, żeby znaleźć sens w życiu. Ale opowiadanie historii nie wystarcza. Ktoś musi nas jeszcze wysłuchać.

Stephen Grosz urodził się w stanie Indiana, studiował w Berkeley i Oksfordzie. Od dwudziestu pięciu lat pracuje jako psychoanalityk. Wykłada w londyńskim Instytucie Psychoanalizy i na University College. Jego teksty ukazywały się w "Financial Times Weekend Magazine" i "Granta". "Życie wysłuchane” to jego pierwsza książka.

Wybrane fragmentu debiutanckiego dzieła Stephena Grosza od 3 do 14 marca czytał w "Lekturach Jedynki" Marcin Perchuć.

pg/materiały promocyjne

Czytaj także

Myszki Miki mogło nie być? "Disney przez całe życie walczył o niezależność"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 13:48
- Jeden dzień w życiu Walta mógł zdecydować o tym, że o Myszce Miki dziś w ogóle byśmy nie wiedzieli, nie istniałby Kaczor Donald, nie byłoby Disneylandów - o życiu i twórczości legendy animacji mówił w Jedynce wydawca książki "Walt Disney. Potęga marzeń. Biografia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wilk i "Dziennik północy": włóczęga to stan umysłu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 13:48
- Niekoniecznie trzeba poruszać się w przestrzeni, żeby się włóczyć. Można włóczyć się w czasie, na przykład wracać pamięcią do swojego dzieciństwa, patrząc na swoje dziecko. Można włóczyć się również po książkach albo w snach - mówił w Jedynce pisarz Mariusz Wilk, autor książki "Dom włóczęgi".
rozwiń zwiń