X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Mikrofizyka chmur a zanieczyszczenia powietrza

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 13:58
Chmury składają się z kropel wody, które powstają w wyniku kondensacji pary wodnej na drobinach zanieczyszczeń zawieszonych w powietrzu, czyli tzw. aerozolu atmosferycznym lub pyle zawieszonym. Bada je dr Sylwester Arbas
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Koncentracja zanieczyszczeń w powietrzu ma wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na własności chmur, a co za tym idzie na widzialność, pogodę i klimat. Wszystkie te zagadnienia mają istotne znaczenie społeczne, ekologiczne i ekonomiczne, i dlatego tak ważna jest umiejętność modelowania zjawisk mikrofizycznych zachodzących w chmurach.

Gościem będzie dr Sylwester Arabas z Katedry Matematyki Obliczeniowej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, laureat programu POWROTY Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, który zajmuje się modelowaniem zjawisk z zakresu mikrofizyki chmur, i który swój projekt będzie realizował we współpracy z placówkami z Polski (AGH i UW), a także z Instytutami z Grecji, Anglii, Niemiec i Japonii. W audycji wezmą także udział współpracownicy doktora Arabasa –  panowie: Piotr Bartman (informatyk) i Michael Olesik (fizyk teoretyk).

***

Do słuchania audycji z cyklu "Wieczór odkrywców" w paśmie "Eureka" w poniedziałek (28.01) o godz. 19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister środowiska: na poważnie zabraliśmy się za problem czystego powietrza

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 07:43
- Rzeczywiście powietrze mamy fatalne, należy bić na alarm, z tym się zgadzam całkowicie. Natomiast to fatalne powietrze nie stało się dziś ani wczoraj, tylko jest takie od wielu, wielu lat - powiedział na antenie Jedynki Henryk Kowalczyk. Minister środowiska mówił o działaniach rządu w sprawie poprawy jakości powietrza w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czyste Powietrze". Za wcześnie mówić o efektach

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 09:40
W ocenie Polskiego Alarmu Smogowego, mimo ważnych dokonań w dziedzinie walki ze smogiem, trzeba zrobić jeszcze bardzo wiele, aby móc mówić o wyraźnych efektach.
rozwiń zwiń