X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Internet w Polsce. Na początku był e-mail do Danii

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 11:10
Za symboliczną datę początku funkcjonowania internetu w Polsce przyjmuje się 17 sierpnia 1991 roku.
Po 25 latach od wysłania pierwszego e-maila trudno wyobrazić sobie życie bez internetu
Po 25 latach od wysłania pierwszego e-maila trudno wyobrazić sobie życie bez internetuFoto: Glow Images/East News

Wtedy między Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego a Centrum Komputerowym Uniwersytetu w Kopenhadze przesłano  pierwsze e-maile. Szczególną rolę w podłączeniu się do internetu odegrali fizycy i astronomowie. Zapraszamy na rozmowę z udziałem pracowników Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej NASK będącej w strukturze UW.

W audycji przeniesiemy się także do Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie można oglądać niewielką, lecz bardzo interesującą prezentację dotyczącą hoplitów - najlepszych żołnierzy starożytnej Grecji. Na wystawie można obejrzeć grecką broń, hełmy i kirysy (pancerze) z kolekcji Axela Guttmanna. Uzbrojenie hoplitów świadczy nie tyle o samym kunszcie wojennym, co o kulturze państw-miast, poczuciu cywilizacyjnej wspólnoty i współodpowiedzialności obywateli.

Prezentacja odwołuje się do eposów, legendarnych walk z wojownikami spartańskimi, pojedynków z okresu heroicznego i regularnej armii obywatelskiej. Tyrtajos pisał: "rzecz to piękna zaprawdę, gdy krocząc w pierwszym szeregu, ginie człowiek odważny, walcząc w obronie ojczyzny". Więcej o wystawie opowie Maciej Marciniak. Prezentację można oglądać do końca września.

***

Do słuchania magazynu "Eureka - kultura i nauka" we wtorek (23.08) po 19.30 zapraszają Dorota Truszczak i Michał Montowski.

mg/jp

Zobacz więcej na temat: HISTORIA internet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Serwisy historyczne portalu Polskiego Radia. Kopalnia wiedzy dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 01:19
- Nasze serwisy historyczne to multimedialny i multiinstrumentalny sposób wyrażania historii - mówi dyrektor portalu PolskieRadio.pl Andrzej Mietkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy e-mail z Polski wysłano 25 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 13:00
17 sierpnia 1991 roku fizyk Rafał Pietrak wysłał z Uniwersytetu Warszawskiego pierwszy e-mail z Polski w świat. - Byłem "człowiekiem od kabelków", złączyłem kable, skonfigurowałem router i poszło - wspomina.
rozwiń zwiń