X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Aktorzy Teatru Polskiego Radia: Splendory to nasza nagroda

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 08:35
- Teatr Polskiego Radia to magiczne miejsce. Jest tylko mikrofon, stolik, koledzy, zapala się lampka i znajdujemy się w pałacu, różnych dziwnych miejscach. To teatr wyobraźni - powiedziała Maria Pakulnis, laureatka Wielkiego Splendora 2013.
Audio
  • Maria Pakulnis, Mariusz Bonaszewski i Janusz Kukuła o pracy w Teatrze Polskiego Radia (Sygnały dnia/Jedynka)
Maria Pakulnis
Maria PakulnisFoto: Wojciech Kusiński/PR

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia Teatr Polskiego Radia wręcza swoje najważniejsze wyróżnienia – nagrody Wielkiego Splendora . Ta coroczna wyjątkowa uroczystość skupia osobistości środowiska teatralnego, aktorów, reżyserów, kompozytorów i scenarzystów oraz wszystkich, którym bliski sercu jest Teatr Polskiego Radia.

Splendory 2013 - zapraszamy na transmisję uroczystej gali w radiowej Jedynce tuż po godz. 18.00 >>>

- To jest miejsce magiczne, tu dokonuje się niezwykła przemiana. Aktorzy zmieniają się w postaci i to jest najważniejsze. Nikt tu nigdy nie zadał pytania "za ile", być może to ostatnie takie miejsce - powiedział dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła .

Maria Pakulnis , która wcieliła się na radiowej antenie m.in. w rolę królowej angielskiej Elżbiety I podkreśliła, że to właśnie tu ma okazję wcielić się w role, jakich brakuje jej w tradycyjnym teatrze. - Jestem dozgonnie wdzięczna dyrektorowi Kukule, że dostałam tak wspaniałą rolę do zagrania i mogłam się z nią zmierzyć - powiedziała w "Sygnałach dnia".

Jak dodał aktor Mariusz Bonaszewski, odtwórca roli Ryszarda III , "radio wymaga tak intensywnej pracy, jak ciężkie role teatralne". - Mam szczęście do grania ról, w których ciągle wrzeszczę. Kiedy wychodzę ze studia czuję się tak, jakbym zagrał ciężkie przedstawienie w normalnym teatrze. ALe na tym polega też satysfakcja - powiedział.

Goście Jedynki zgodnie podkreślają, że Teatr Polskiego Radia to zespół, w którym dokonuje się "sztafeta pokoleń". To tu młodsi moga obserwować pracę starszych i uczyć się od nich, brac udział we wspólnych przedsięwzięciach. - Następstwo wybitnych, wspaniałych artystów, którzy ciągle pojawiaja się w nasych studiach to dla mnie prawdziwa historia kultury polskiej - podkreślił Kukuła.

Docenia to także Bonaszewski, który tu mógł usłyszeć Holoubka, Adwentowicza, Pawlika. - W radiu jest coś takiego, że wiem, jak było za czasów Jaracza. W garderobach teatralnych tego typu rozmów własciwie już nie ma, opowiesci o tych ludziach w Teatrze Polskiego Radia istnieją przede wszystkim - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Wielki Splendor to nagroda zespołu artystycznego Teatru Polskiego Radia przyznawana od 1988 roku. Wyróżnienia przyznawane są aktorowi lub aktorce za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Przyznaje ją zespół artystyczny Teatru Polskiego Radia. Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się m.in.: Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek, Krzysztof Kowalewski, Irena Kwiatkowska, Franciszek Pieczka, Stanisława Celińska, Danuta Stenka, Marian Opania, Krzysztof Kolberger, Henryk Talar oraz Magdalena Zawadzka.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia laureatem w konkursie "Idol 2012"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 16:20
Teatr został doceniony za "bezinteresowną działalność na rzecz osób niewidomych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arete i Don Kichot. Wręczono nagrody Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 17:55
Laureatem nagrody Don Kichot za reżyserię został Adam Wojtyszko, natomiast Arete trafiła do dwojga młodych aktorów - Anny Rokity i Michała Kościuka. Uroczysta gala miała miejsce w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Wojtyszko: w radiu uwodzi mnie przerażająca dowolność

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 20:44
- Teoretyczne ograniczenie, którym jest zamknięcie przekazu w jednym ze zmysłów powoduje, że otwiera się nieograniczony potencjał możliwości - powiedział o pracy w radiu Adam Wojtyszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Widowisko wyobraźni, czyli Sapkowski w wersji radiowej

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 00:48
Książka Andrzeja Sapkowskiego "Lux perpetua" w wydaniu dźwiękowym to prawdziwy popis efektów specjalnych z arsenału radiowca. Kształt ostateczny jest przez to zadziwiająco realistyczny.
rozwiń zwiń