X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef EBU: tak, jestem radiomaniakiem!

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 10:28
- Jeden odbiornik mam w kieszeni, bo w telefonie, kolejne w biurze, w samochodzie, a także w kuchni, salonie i sypialni – mówił w radiowej Jedynce przewodniczący Europejskiej Unii Nadawców EBU Jean-Paul Philippot. I podkreślał, że przed radiem stoją poważne wyzwania.
Audio
Jean-Paul Philippot
Jean-Paul Philippot Foto: PAP/EPA/VIRGINIE LEFOUR

Szef EBU przyznał, że jego ulubione miejsce do słuchania radia to samochód. - W weekend włączam radio rano i wyłączam, jak siadamy do kolacji. Tak, jestem radiomanakiem – śmiał się  Jean-Paul Philippot.
Przewodniczący EBU podkreślał ogromna rolę radia, które "stworzyło publicznych nadawców". - Radio było, jest i pewnie będzie jedynym tak unikalny medium, najbardziej dostępnym na świecie – mówił gość radiowej Jedynki. Przypomniał przy tym wydarzenia z wrześniu 2011 r., kiedy to w Nowym Jorku, podczas huraganu, radio stało się jedynym sposobem łączności, bo inne media przestały działać.
Pytany o przyszłość radia Jean-Paul Philippot  podkreślał przede wszystkim przejście na nadawanie cyfrowe. – Ma to podwójne znaczenie. To wysoka jakość  dźwięku i tym samym możliwość chronienia jego unikalnej wartości. Z drugiej strony osadzi to słuchaczy we współczesnym, zdigitalizowanym świecie, poprzez możliwość dostarczania dodatkowych treści – dodał przewodniczący Europejskiej Unii Nadawców.
Czy inne media stwarzają zagrożenia dla radia, jak będzie wyglądało radio przyszłości i jak powinno być ono finansowane? Między innymi o tym można usłyszeć w nagraniu audycji. Zapraszamy!
Rozmawiał Tomasz Majka.

ei

Czytaj także

EBU wzywa władze do wsparcia mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2009 12:56
List o sytuacji Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, Europejska Unia Nadawców wystosowała do prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, ministrów: spraw zagranicznych, skarbu państwa oraz kultury i dziedzictwa narodowego. EBU wzywa polskie władze do "natychmiastowego" wsparcia mediów publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski (prezes PR): media publiczne to ważna część systemu demokratycznego

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2012 07:00
Właściwe ustawodawstwo, odpowiednie finansowanie, profesjonalne zarządzanie gwarantujące niezależność redakcyjną - oto najważniejsze potrzeby mediów publicznych według deklaracji Europejskiej Unii Nadawców, popartej w Strasbourgu przez prezesa PR.
rozwiń zwiń