X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kowal o ustawie o uszczelnieniu granic: nie podpiszemy ponownie rządowi czeku in blanco na 2 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 08:43
- Z naszego punktu widzenia i z punktu widzenia interesów obywateli jest to (specustawa o uszczelnieniu granic - red.) niestety pic polegający na tym, żeby wydać dużo pieniędzy, a nic nie zrobić  - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal, poseł KO. 

Sejm skierował w środę w nocy do dalszych prac w komisji projekt ustawy dotyczącej budowy zapory na granicy z Białorusią. Do propozycji zmian złożono kilka poprawek. Kluby KO i Lewicy wniosły o odrzucenie projektu.

Jedynka Paweł Mucha 1200.jpg
Paweł Mucha: nie ulega wątpliwości, że musimy zapewnić szczelność polskiej granicy

- W sprawie tej ustawy muszę zagłosować przeciw niestety. Wczoraj cały dzień analizowaliśmy to i wszystko wskazuje na to, że jest to podobna ustawa jak kiedyś kupowanie respiratorów przez rząd w czasie pandemii - podkreślił polityk KO.

Wg polityka opozycji, rząd nie poinformował o kluczowych kwestiach tego projektu. - Nie dostaliśmy żadnej informacji, co ma być budowane, na jakiej zasadzie, w jaki sposób zostaną wydane dwa miliardy złotych. Wiem też, że posłom z innych klubów nie udało się doprowadzić do tego, żeby było to pod kontrolą NIK - dodał.

Posłuchaj
19:21 S4_PCM_20211014061549(5384) (online-audio-converter.com).mp3 Paweł Kowal o ustawie o uszczelnieniu granicy ("Sygnały dnia"/Jedynka) 

- Podstawową funkcją państwa jest chronić granice. Natomiast trzeba to oddzielić od ustawy o uszczelnianiu granicy, bo jest ona zła. Nie będziemy temu rządowi podpisywali już żadnych czeków in blanco - podsumował Paweł Kowal.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Krzysztof Świątek 

Gość: Paweł Kowal (PO-KO)

Data emisji: 14.10.2021

Godzina emisji: 8.15

kmp

Czytaj także

Dodatki finansowe dla żołnierzy zabezpieczających granicę z Białorusią. Jest decyzja szefa MON

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 15:27
"Każdego dnia ponad 3 tys. żołnierzy pełni służbę na granicy polsko-białoruskiej; spoczywa na nich ogromna odpowiedzialność. Dlatego podjąłem decyzję o przyznaniu dodatków finansowych dla tych żołnierzy, którzy obecnie bronią polskiej granicy" - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na granicy z Białorusią powstanie wysoka zapora. Szef MSWiA: rząd przyjął projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 19:42
Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że rząd przyjął projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej, zgłoszony przez jego resort.
rozwiń zwiń