X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Histeria, którą ja nazywam polexitem urojonym". Czarnek o demonstracjach po orzeczeniu TK

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 07:43
- To, co robili wczoraj ci państwo - m.in. na pl. Zamkowym - to jest histeria, którą ja od kilku lat nazywam polexitem urojonym. Opozycja nie ma żadnego planu na przyszłość, więc straszy Polaków jakimś polexitem - którego nie ma i być nie może - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
1200.jpg
Premier: polexit to fake news, szkodliwy mit

W niedzielę na placu Zamkowym odbyła się manifestacja poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej będąca reakcją na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Inicjatorem wiecu był lider PO Donald Tusk.

Czytaj także:

Przemysław Czarnek, który był gościem radiowej Jedynki, podkreślił, że "środowiska lewicowo-liberalne, które opanowały polityczne salony Brukseli, już od dawno znane są z tego, że kompletnie nie przestrzegają traktatów Unii Europejskiej". - To środowiska, które sprowadzają UE na tory kompletnie niepraworządne - dodał.

Posłuchaj
21:13 [PR1] PR1 (mp3) 11 październik_2021_10_11-07-15_for_media.mp3 Przemysław Czarnek: opozycja nie ma żadnego planu na przyszłość, więc straszy Polaków polexitem (Sygnały dnia/Jedynka)
forum tk 1200 1.jpg
"Polska korzysta z prawa do suwerenności". Kolejni kandydaci na prezydenta Francji popierają decyzję TK

- Jeśli ktoś nie ma odrobiny honoru, jeśli nie pamięta, na jakie miliardy Polska była okradana do 2015 r... Opozycja nie ma żadnego planu na przyszłość, więc straszy Polaków jakimś polexitem - którego nie ma i być nie może - zapewnił minister.

Prawo UE a konstytucja

Szef resortu zaznaczył, że "wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie jest żadną nowością". - To potwierdzenie tego, co TK robił już w 2005 r., w 2010 r., tego, co robią np. trybunały niemieckie. Prawo europejskie, prawo Unii Europejskiej ma swoją nadrzędność tylko w obszarach, w których przekazuje się UE kompetencje państw członkowskich - tłumaczył.

- To konstytucja wskazuje, że Rzeczpospolita Polska może przekazać kompetencje organizacji międzynarodowej w niektórych sprawach. W tych niektórych sprawach uznajemy nadrzędność prawa europejskiego - stwierdził.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)
Data emisji: 11.10.2021
Godzina emisji: 07.15

pb

Czytaj także

Sasin: jesteśmy i będziemy członkami UE, polexit to wymysł słabej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 20:00
"Realizacja interesów innych państw to nie europejskość, tylko uległość. Polacy to wiedzą. Polexit to wymysł słabej opozycji, która nie ma żadnych innych pomysłów" - napisał na Twitterze wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiec w Warszawie. Tusk zaatakował sędziów TK, kontrmanifestanci zagłuszali jego przemówienie

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 20:47
Podczas manifestacji na Placu Zamkowym w Warszawie Donald Tusk mówił o decyzji TK ws. wyższości konstytucji nad prawem unijnym. Nazwał sędziów Trybunału "grupą przebierańców", która na polecenie obozu rządzącego "gwałcąc polską konstytucję postanowiła wyprowadzić naszą ojczyznę z UE". Jego słowa zagłuszały kontrmanifestujące środowiska narodowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukiz: straszenie polexitem to paliwo wyborcze partii totalnej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 21:48
Teraz nikt nie myśli o wyjściu z Unii, ale gdyby nawet takie myśli były, to trzeba by odwołać się do woli narodu, a sondaże mówią, że ponad 70 proc. Polaków chce pozostać w Unii Europejskiej - powiedział Paweł Kukiz na antenie TVP Info.
rozwiń zwiń