X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czarnek: Lewica i PO wyciągają dzieci na ulice i piszą im na czole wulgaryzmy i przekleństwa

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 08:20
- Chcemy procesu wychowawczego, który będzie uczył mądrości, roztropności, umiarkowania i wielu innych cnót, w tym cnót niewieścich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Odnosił się także do ostatnich debat sejmowych dotyczących MEiN. 

- Ja nic nie zmieniam, podstawy programowe są ustalone kilka lat temu i nauczyciele będą tego uczyć. Co chce Lewica, co chce pan Grupiński, sami nie wiedzieli, nie byli w stanie tego określić - powiedział Przemysław Czarnek w radiowej Jedynce. - Szkoła jest miejscem pracy nauczycieli, mamy znakomitych nauczycieli i wara od naszych dzieci, jeśli chodzi o ideologie lewackie, demoralizujące i indoktrynujące - dodał.

Opisując role kuratorów oświaty, szef MEiN podkreślił, że "kurator będzie mógł się sprzeciwić wejściu do szkoły organizacji". - Która, jak na przykład w Poznaniu, zechce rozszerzać edukację seksualną - wyjaśnił. Mówił, że "mamy konstytucyjny obowiązek ochrony dzieci przed demoralizacją, i taka będzie rola kuratora".

Przemyslaw Czarnek Sejm 1200 pap.jpg
Przemysław Czarnek do posłów opozycji: Sejm nie jest miejscem na pajacowanie

- Lewica i PO wyciągają dzieci na ulice i piszą im na czole wulgaryzmy i przekleństwa, to jest ich proces wychowawczy, my chcemy procesu, który będzie uczył mądrości, roztropności, umiarkowania i wielu innych cnót, w tym cnót niewieścich - powiedział Czarnek.

Wyjaśniając, odniósł się do wypowiedzi o "cnotach niewieścich". 

- To, co powiedział prof. Skrzydlewski, zostało wykorzystane jako coś, co mówi Ministerstwo Edukacji, choć w ogóle o cnotach niewieścich nie mówiło i zostało wyśmiane. Co oni wyśmiewają? Wyśmiewają cnoty. Niech wyśmiewają wulgaryzmy, chamstwo i demoralizację, którą Lewica i PO serwują młodzieży podczas tzw. strajków niektórych kobiet, kiedy wychodzą z wulgaryzmami na transparentach, na tekturkach, a wczoraj czy przedwczoraj - z wulgaryzmami pisanymi młodym, kilkunastoletnim dziewczynom na czole. To jest rzeczywiście wychowanie? To kierunek, w jakim powinna iść szkoła? - pytał Przemysław Czarnek.

Posłuchaj
18:20 S4_PCM_20210722051508(2400).mp3 Przemysław Czarnek: szkoła jest miejscem pracy nauczycieli, którzy uczą na bazie podstaw programowych, natomiast organizacja pozarządowa jest czymś absolutnie dodatkowym, ale jeśli już wchodzi, opiniuje to rada rodziców (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Powrót do szkół

Gość audycji mówił także o planowanym na 1 września powrocie dzieci do nauki stacjonarnej. Powiedział, że "takie są założenia i scenariusz". - Jesteśmy w drugiej połowie lipca, zawsze możemy założyć jakieś kataklizmy. Trzeba wziąć pod uwagę scenariusze na wypadek, gdyby czwarta fala uderzyła, ale dziś wszystkie przewidywania idą w kierunku, że wracamy 1 września do szkół w trybie stacjonarnym - mówił minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji narodowej i nauki)
Data emisji: 22.07.2021
Godzina emisji: 7:15

pg

Czytaj także

Rząd za zmianami na uczelniach. Czarnek: będziemy krajem o najwyższym stopniu wolności

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 16:01
- Pakiet wolności akademickiej wprowadza pełną wolność na wszystkich uczelniach w Polsce, będziemy w Europie krajem o najwyższym stopniu wolności naukowej, jaki można sobie wyobrazić - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - To jest równość, o którą walczymy i to jest ta tolerancja, o która walczymy - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: nikt nie może być pociągany do odpowiedzialności za głoszenie swoich przekonań

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 19:28
- Chcemy zabronić wszczynania jakiegokolwiek postępowania - i wyjaśniającego i dyscyplinarnego - w sprawach, które są absolutnie przedmiotem wolności gwarantowanej konstytucyjnie - powiedział w sobotę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas XVI Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka stacjonarna we wrześniu? Szef MEiN: przygotowujemy każdy możliwy scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 07:56
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że najbardziej prawdopodobny jest powrót uczniów i studentów do nauczania stacjonarnego. W Programie 1 Polskiego Radia szef resortu nie wykluczył jednak innego systemu nauki w przypadku kolejnej fali zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń