X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sachajko o założeniach ustawy antykorupcyjnej: osoba skazana nie wystartuje w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 08:46
- Głównym orężem ustawy antykorupcyjnej jest to, że osoba, która zostanie skazana za korupcję nie będzie mogła pracować nigdzie w spółkach i straci bierne prawo wyborcze. Są to działania prewencyjne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.

Szef sejmowej podkomisji stałej do spraw nowelizacji prawa karnego Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że w wkrótce zakończy ona prace nad ustawą antykorupcyjną. Jest to projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który zakłada zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję.

ast 1200 pap.jpg
"Przepisy antykorupcyjne przeszkadzają posłom opozycji". Marek Ast o pracach nad nowelizacją Kodeksu karnego

Główny oręż

Jarosław Sachajko zdradził prawdopodobny termin trafienia ustawy pod obrady Sejmu. - Pracujemy w tej chwili nad ustawą antykorupcyjną. Kończymy prace w komisji i myślę, że 11 sierpnia będziemy ją już procedowali na sali plenarnej  - powiedział.

Czytaj także:

Poseł zaznaczył, że przepisy przewidują znaczące sankcje dla osób skazanych za korupcję. - Głównym orężem ustawy antykorupcyjnej jest to, że osoba, która zostanie skazana za korupcję nie będzie mogła pracować nigdzie w spółkach i straci bierne prawo wyborcze. Są to działania prewencyjne - ocenił.

. .

- Sąd będzie musiał też wydać zakaz pracy w państwowych i samorządowych spółkach i instytucjach od roku do 15 lat po pierwszym skazaniu. Po drugim skazaniu za korupcję sąd będzie musiał wydać dożywotni zakaz pracy w instytucjach i spółkach publicznych - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
19:28 [STUDIA]S4_(PCM) 22 lipiec 2021 08_15_00.mp3 Jarosław Sachajko o ustawie antykorupcyjnej (Sygnały dnia/Jedynka)
 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość: Jarosław Sachajko (poseł, Kukiz'15)

Data emisji: 22.07.2021

Godzina emisji: 8:15

dz

Czytaj także

"Bezproblemowe załatwienie spraw". 13 osób oskarżonych ws. korupcji w starostwie w Wołominie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 07:22
Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga oskarżyła 13 osób w związku z korupcją, do jakiej w latach 2017-2020 dochodzić miało w Starostwie Powiatowym w Wołominie i tamtejszym inspektoracie nadzoru budowlanego. Urzędnicy przyjmowali łapówki w zamian za załatwienie spraw, które należały do ich obowiązków. 9 osób chce dobrowolnie poddać się karze bez rozprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyszedł z polityki, ale pozostał bardzo wpływowy". Ekspert o byłym wicekanclerzu Niemiec, dla którego miał pracować Nowak

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 20:15
- W Niemczech Fischer pełni funkcję eksperta ds. Ukrainy, podejrzewam, że to musi mieć umocowanie w tym, komu doradza w ramach swojej firmy konsultingowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk, publicystka "Nowego Państwa". Wynagrodzenie od Joszki Fischera miał pobierać Sławomir Nowak, oskarżony o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powoływał się na wpływy w urzędzie. Został zatrzymany przez CBA

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 09:54
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osobę, która miała powoływać się na wpływy w gminie Paszowice (dolnośląskie). W zamian za protekcję chciał wielomilionowej inwestycji we wskazane przedsięwzięcie.
rozwiń zwiń