X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dania blokuje budowę Baltic Pipe. Wiceszef MSZ: będziemy się starali jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 07:45
- Dotarła do nas informacja, że Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności dopatrzyła się nieprawidłowości w zakresie dokumentacji - dotyczy to jednak tylko fragmentu Baltic Pipe, który jest na terytorium Danii. Dwa pozostałe fragmenty pozostają bezpieczne. Nic się wokół nich nie dzieje - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
1200_Baltic_Pipe_PAP.jpg
Projekt Baltic Pipe ma zostać wstrzymany. Jest komentarz MSZ

- Oczywistym jest, że będziemy się starali jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę - mówił na antenie radiowej Jedynki wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

Czytaj także:

Jak dodał "musimy mieć świadomość, że często za tematyką środowiskową mogą kryć się inne interesy". - W interesie Rzeczpospolitej i całej Europy Środkowej jest jak najszybsze skończenie tego projektu - zaznaczył.

Posłuchaj
17:55 [PR1] PR1 (mp3) 04 czerwiec_2021_06_04-07-15.for_media.mp3 Marcin Przydacz: w interesie Rzeczpospolitej i całej Europy Środkowej jest jak najszybsze skończenie Baltic Pipe (Sygnały dnia/Jedynka)

- Często zdarza się, że gorąca chęć ochrony środowiska jest cynicznie wykorzystywana przez duże interesy. W momencie, gdy te duże interesy wymagają większej aktywności tych grup, są oni pobudzani do działania - tłumaczył.

Jak mówił, dobrym przykładem takiego działania, są reakcje na przekop Mierzei Wiślanej. - Interesy obcych państw w tej sprawie są oczywiste - wielokrotnie słyszeliśmy, jakie "straszne konsekwencje" poniesie polskie środowisko przez ten przekop - stwierdził.

***

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki: duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Inwestorami są operatorzy systemów przesyłowych gazu: Gaz-System i duński Energinet.

Gazociąg będzie mógł transportować 10 mld m³ gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m³ surowca z Polski do Danii. Uruchomienie całej trasy jest planowane na jesień 2022 r.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Marcin Przydacz (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 04.06.2021
Godzina emisji: 07.15

PR1/PAP
pb

Czytaj także

Gaz-System ujawnił swoje plany inwestycyjne do 2023 r. Celem jest uniezależnienie energetyczne Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 10:30
W perspektywie 2023 r. priorytetem jest dokończenie strategicznych projektów dywersyfikacyjnych, zakładających budowę nowych lub rozbudowę istniejących punktów wejścia gazu do Polski - mówi w piątkowej "Rzeczpospolitej" prezes Gaz-System Tomasz Stępień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Baltic Pipe. Wkrótce początek układania gazociągu na dnie Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 08:20
Gazociąg Baltic Pipe na Bałtyku będą jednocześnie układać dwie lub jedna z trzech zaangażowanych w operację jednostek - poinformował operator przesyłowy gazu Gaz-System. Wiadomo już, jakie zadania przypadną poszczególnym statkom koncernu Saipem.
rozwiń zwiń