X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Będę przekonywał, aby nie modyfikować ustawy ratyfikacyjnej". Buda o spotkaniu z Grodzkim

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:53
- Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, gdzie będziemy musieli cały proces ratyfikacyjny poprowadzić na nowo, bo to nas będzie stawiało w złym świetle w UE. Nie dziwię się, że europosłowie PO występują z partii, jak widzą, co się dzieje ws. Planu Odbudowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

4 maja Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Zatwierdzenie tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie jest niezbędne do uruchomienia zarówno Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat. Senat ma zająć się ustawą w dodatkowym dniu obrad 27 maja.

pantomasz 21514237 1200.jpg
"Był czas, ale nie było dobrej woli. Apele nie mają sensu". Senatorowie PiS o stanowisku Grodzkiego ws. ratyfikacji

Spotkanie z marszałkiem Senatu

Waldemar Buda zdradził w "Sygnałach dnia", że spotka się z marszałkiem Senatu. - Spotkanie z marszałkiem Tomaszem Grodzkim ws. ratyfikacji Planu Odbudowy jest planowane na godz. 16, więc będę przekonywał, aby nie modyfikować ustawy ratyfikacyjnej, bo jest to niezgodne z ładem prawnym - powiedział.

- Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, gdzie będziemy musieli cały proces ratyfikacyjny poprowadzić na nowo, bo to nas będzie stawiało w złym świetle w UE. Nie dziwię się, że europosłowie PO występują z partii, jak widzą, co się dzieje ws. Planu Odbudowy - dodał.

Czytaj także:

Polityk powiedział także, że przygotowania do niektórych projektów, które mają być realizowane w ramach Funduszu Odbudowy, już się rozpoczęły. - Jest wiele inwestycji, na których nam zależy i będziemy przeprowadzać je bez względu na wszystko. Jest plan, aby dać upoważnienie resortom, by rozpoczęły ich realizację - powiedział.

. .

- Mamy prawie gotową ustawę o planowaniu przestrzennym, która pozwalałaby łatwiej uchwalać plany, co przełoży się na możliwość budowy domów jednorodzinnych bez pozwoleń. (...) Myślę, że pierwsze inwestycje mogą być rozstrzygane pod koniec roku, ale zmiany systemowe będą realizowane w przyszłym - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
15:46 [STUDIA]S4_(PCM) 18 maj 2021 08_18_39_for_media.mp3 Waldemar Buda: będę przekonywał, aby nie modyfikować ustawy ratyfikacyjnej (Sygnały dnia/Jedynka)
 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Waldemar Buda (wiceminister funduszy i polityki regionalnej)
Data emisji: 18.05.2021
Godzina emisji: 08:18

dz

Czytaj także

Premier: chcemy ruszyć szeroką ławą z wieloma projektami

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 21:31
- Chcemy ruszyć szeroką ławą z wieloma projektami, zwiększenie zasobów mieszkaniowych i możliwość pozyskania mieszkania są dla nas priorytetem, mamy przygotowane akty prawne, które pozwolą realizować zapowiedzi dot. służby zdrowia - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: Polski Ład stawia w centrum rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 06:18
Wielka reforma społeczno-gospodarcza, w której centrum stawiamy rodzinę - tak o zaprezentowanym w sobotę Polskim Ładzie mówi minister Marlena Maląg. Znalazły się w nim prorodzinne rozwiązania z wielu obszarów, m.in. dotyczące polityki mieszkaniowej, podatkowej, rynku pracy, przewidziano także dużo większe nakłady na rozwój sieci instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi - podkreśla szefowa resortu rodziny i polityki społecznej w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel o Polskim Ładzie: wszystkie propozycje złożyliśmy z myślą o Polakach

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:01
- Gdy słyszę samorządy, które są przeciwko, dziwię się - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do planu wprowadzenia rządowego programu Polski Ład.
rozwiń zwiń