X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wróblewski o wyborach RPO: mam nadzieję, że opadną partyjne pancerze

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 08:10
- Niezależnie od wyroku TK sytuacja, w której parlament czwarty raz podchodzi do tej samej sprawy, nie wystawia nam wszystkim dobrego świadectwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bartłomiej Wróblewski, kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Mam nadzieję, że uda się przełamać partyjny klincz, cieszę się i dziękuję, że posłowie Konfederacji, środowiska Kukiz’15, posłowie niezależni zagłosowali, wstrzymali się także niektórzy parlamentarzyści KO - powiedział gość Sygnałów Dnia.

Jak zaznaczył, "musimy przełamać pat". - Inaczej instytucji RPO grozi ryzyko niefunkcjonowania i wątpliwości, które będą utrzymywały się przez długi czas, które będą dzieliły klasę polityczną, powinniśmy zrobić wszystko, by tego uniknąć - wyjaśnił.


Posłuchaj
17:52 Jedynka/SD Wróblewski 7.15 27.04.2021.mp3 Wróblewski o wyborach RPO: mam nadzieję, że opadną partyjne pancerze (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Bartłomiej Wróblewski dodał, że "niezależnie od wyroku TK, sytuacja, w której parlament czwarty raz podchodzi do tej samej sprawy, nie wystawia nam wszystkim dobrego świadectwa". - Pokazuje trudność w porozumieniu, dlatego sformułowałem szereg propozycji kompromisowych - mówił.

Czytaj także:

- Otrzymałem odpowiedź z KO, że choć nie widzą potrzeby spotkania z senatorami, to chcieliby, aby ich stanowisko przedstawił senator Marcin Bosacki, oczywiście pójdę na to spotkanie i będę namawiał, by odbyło się w większym gronie, z wszystkimi senatorami - powiedział kandydat na RPO o odpowiedziach na listy z prośbą o spotkanie, które wysłał do różnych grup parlamentarnych. - Mam nadzieję na spotkanie z senatorami Koalicji Polskiej - dodał.

Czytaj także:
Senat Twitter free 1200.jpg
Marek Martynowski: będzie kolejne spotkanie senatorów PiS z Bartłomiejem Wróblewskim

- Uważam, że tych spotkań powinno być jak najwięcej, ponieważ to daje szansę, żeby się odczarować, porozmawiać też, jak mogłoby działać biuro RPO, by być bardziej spluralizowane niż dotychczas, by byli ludzie reprezentujący różne wrażliwości i światopoglądy - powiedział Bartłomiej Wróblewski.

- Kiedy prowadziłem w powiecie poznańskim 18 punktów pomocy prawnej, w sprawach socjalnych, finansowych, dla frankowiczów, nigdy nikogo nie pytałem, jakie ma poglądy i światopoglądy, nie zauważyłem, by jakieś różnice polityczne wpływały na funkcjonowanie tego rodzaju wsparcia, tym, co jest punktem odniesienia, jest konstytucja i ustawy - podkreślił polityk i prawnik. - Mam nadzieję, że pancerze partyjne troszkę opadną, spraw, które nas łączy jest dużo więcej, niż które nas dzieli - dodał.

. .

* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia 
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Bartłomiej Wróblewski (poseł PiS, kandydat na RPO)
Data emisji: 27.04.2021 r. 
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"Adam Bodnar ma czas na zakończenie swoich działań i procedur". Mularczyk o wyroku TK ws. RPO

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 07:31
- Adam Bodnar ma czas na zakończenie pewnych działań i procedur. On dziś już wie, że przepis, według którego działa, jest niekonstytucyjny - powiedział w Polskim Radiu 24 o sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich Arkadiusz Mularczyk, reprezentujący stanowisko marszałka Sejmu przed TK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróblewski: chcę pokazać, że można stworzyć w Polsce instytucję wewnętrznie spluralizowaną

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 06:56
 - Chcę pokazać, że możemy stworzyć w Polsce instytucję wewnętrznie spluralizowaną, nakierowaną na obronę praw obywateli, bez stawiania się w szeregach formacji politycznej; na swoich zastępców powołam osoby o odmiennych poglądach - powiedział PAP Bartłomiej Wróblewski, wybrany przez Sejm na stanowisko RPO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinniśmy zrobić wszystko, by tym razem udało się przełamać pat". Bartłomiej Wróblewski o wyborze RPO

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:08
– Przez wiele miesięcy, łącznie już prawie rok, trwają dyskusje i trudności w obsadzeniu stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich. Ta sytuacja skutkuje osłabieniem ochrony prawnej obywateli – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. 
rozwiń zwiń