X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister zdrowia: w kwietniu możliwe szczepienie milionów Polaków

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 08:20
- Okres świąteczny jest dość specyficzny, jeśli chodzi o testowanie Polaków. Widzimy, że tych zleceń jest zdecydowanie mniej niż w poprzednich dniach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że liczba szczepień wzrośnie w związku z nowymi dostawami szczepionek.


Posłuchaj
17:22 [STUDIA]S4_(PCM) 6 kwiecień 2021 07_15_11.mp3 Waldemar Kraska: w kwietniu możliwe szczepienie milionów Polaków (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Wyniki, które otrzymaliśmy w czasie świąt, są bardzo optymistyczne, ale należy podchodzić do nich z wielką ostrożnością - powiedział Waldemar Kraska w Sygnałach Dnia.

Wiceszef MZ podkreślił, że "musimy poczekać na kolejne dni". - Środa, czwartek, piątek będą tymi dniami, które pokażą, w jakim momencie epidemii teraz jesteśmy. Do wyników dziennych z okolicy świąt za bardzo bym się nie przywiązywał - wyjaśnił.

- Wczoraj do szpitali trafiło ponad 800 nowych pacjentów zakażonych COVID-19, to niestety nie napawa optymizmem, ale to efekt poprzednich bardzo dużych dziennych ilości zachorowań. Myślę, że ten tydzień także nie będzie łatwy - powiedział Waldemar Kraska.

Miliony szczepień w miesiącu

Gość audycji zaznaczył, że sytuacja powinna się zmienić w związku z większymi dostawami szczepionek do Polski.

1200_Dworczyk_TT.png
Zmiany legislacyjne dotyczące programu szczepień. Szef KPRM podał termin

- Ilości dawek, które są deklarowane przez firmy farmaceutyczne w kwietniu, wskazują na to, że będzie to szczepienie milionów Polaków w ciągu jednego miesiąca. Wczoraj dotarło do Polski ponad 870 tys. szczepionek Pfizera, w tym tyg. spodziewamy się ponad 170 tys. dawek firmy AstraZeneca - powiedział.

- W tym tygodniu minister Dworczyk przedstawi jeszcze raz dokładny program szczepień, to bardzo ważne, abyśmy zgłaszali się na szczepienia. Szczepionek będzie codziennie więcej, być może w maju "uwolnimy" wszystkie roczniki, wszyscy będą mogli się szczepić - stwierdził Waldemar Kraska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 06.04.2021

Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

"Dyskusją o szczepieniach nie może rządzić histeria". Prof. Marczyńska o preparacie AstraZeneca

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 06:40
- Nie ma dowodów naukowych przeciwko szczepionce AstraZeneca – powiedziała prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej. Dodała, że cała dyskusja o epidemii, szczepieniach i o obostrzeniach zaczyna być bardziej histeryczna niż oparta na racjonalnych podstawach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Radziwon o trzeciej fali pandemii: znów zaczyna brakować osocza ozdrowieńców

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 07:01
W związku z trzecią falą pandemii koronawirusa, dużą liczbą chorych, stacjom krwiodawstwa znów zaczyna brakować osocza od osób, które przechorowały COVID-19, dlatego np. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku ponowiło apel o oddawanie osocza. Osocze jest wykorzystywane w leczeniu niektórych zakażonych pacjentów.
rozwiń zwiń