X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef KPRM: mamy do czynienia z kolejną odsłoną represji i nagonki na polską mniejszość na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 08:06
- Trwa próba przedstawienia Polaków jako V kolumny - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, odnosząc się do sytuacji na Białorusi.
Michał Dworczyk w studiu Programu 1 Polskiego Radia
Michał Dworczyk w studiu Programu 1 Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
17:11 [STUDIA]S4_(PCM) 26 marzec 2021 07_15_05_for_media.mp3 Michał Dworczyk: mamy do czynienia z kolejną odsłoną represji i nagonki na polską mniejszość na Białorusi (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Mamy do czynienia z kolejną odsłoną represji i nagonki na polską mniejszość na Białorusi, od kilku tygodni działacze przebywają w aresztach: pani Paniszewa, 2 dni temu zatrzymano i skazano Andżelikę Borys, wczoraj zatrzymano Andrzeja Poczobuta. Niektóre zarzuty, które usłyszeli są zagrożone karą 12 lat pozbawienia wolności - powiedział gość Sygnałów Dnia w radiowej Jedynce.

dworczyk 1200 free.jpg
Dworczyk: sędzia, który skazał Andżelikę Borys, będzie objęty bezterminowym zakazem wjazdu do Polski

Jak relacjonował Michał Dworczyk, "niemal we wszystkich polskich szkołach sobotnio-niedzielnych odbyły się wizyty prokuratorów i przedstawicieli wydziałów ideologii".

- Zabierano listy dzieci, które uczą się polskiego. To próba przedstawienia Polaków jako V kolumny - podkreślił szef KPRM.

Jak zaznaczył minister, każda osoba zaangażowana w represje wobec polskiej mniejszości na Białorusi poniesie tego konsekwencje. Jako przykład podał bezterminowy zakaz wjazdu do Polski dla sędziego, który wydał wyrok na Andżelikę Borys.

- Cały rząd zrobi wszystko, żeby żaden Polak, który potrzebuje pomocy, nie został bez niej - podkreślił Michał Dworczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Katarzyna Gójska
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 26.03.2021
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Wiceszef MSZ o zatrzymaniu Andrzeja Poczobuta: Łukaszenka obrał za cel Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 07:59
- Będę kontaktował się z naszym konsulem, z całą pewnością jest już w drodze, by ustalić fakty, nawiązać kontakt z milicją czy instytucją, która dokonała zatrzymania, na temat stanu zdrowia i przyczyn tego zatrzymania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, odnosząc się do zatrzymania Andrzeja Poczobuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Represje Polaków na Białorusi. Wiceszef MSZ: spotka się to z adekwatną odpowiedzią

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 15:00
- Polacy na Białorusi żyją w kraju, w którym władze obrały ich za cel swoich ataków, po kolejnych grupach społecznych, niezależnych dziennikarzach, aktywnej młodzieży. Aleksander Łukaszenka chce wbić klin pomiędzy Polaków i Białorusinów, poszukując zewnętrznego wroga - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zostawimy naszych rodaków samych". Prezydent o zatrzymaniu Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 17:30
- Jest bezprecedensowe, że obecne władze Białorusi aresztują przedstawicieli legalnie działających, polskich organizacji - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Podkreślił jednocześnie, że białoruskie społeczeństwo to społeczeństwo przyjaciół Polski.
rozwiń zwiń