X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MON: mamy odpowiedni potencjał do produkcji szczepionki przeciw COVID-19 w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 07:57
- Podczas ostatniego szczytu UE premier Mateusz Morawiecki proponował, by firmy podzieliły się swoją licencją do produkcji szczepionek - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o możliwości produkcji szczepionek przeciwko koronawirusowi w Polsce minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak Foto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

Gość Sygnałów Dnia wyjaśnił, że propozycja przedstawiona na szczycie UE dotyczyła firm, które mają opracowaną i dopuszczoną szczepionkę do wykorzystania w Unii, "by umożliwiły produkcję innym firmom, także tym działającym w Polsce".

Szczepionka1200/Forum
Są nowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące szczepionki przeciw COVID-19. Chodzi o produkt AstraZenenki

- Jesteśmy do tego gotowi, mamy odpowiedni potencjał, ale jak wszyscy wiemy, UE w tej dziedzinie, w tym przypadku można powiedzieć wprost, nie odznacza się skutecznością - podkreślił szef MON.


Posłuchaj
18:08 Jedynka/SD M.Błaszczak 7.15 2.03.mp3 Szef MON: mamy odpowiedni potencjał do produkcji szczepionki przeciw COVID-19 w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Możliwość zakupu szczepionek z Chin

Mariusz Błaszczak mówił także o możliwości zakupu chińskich szczepionek. - Jutro posiedzenie rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, będziemy o tym rozmawiali, szukamy możliwości jak najszybszego zaszczepienia jak największej części populacji społeczeństwa polskiego - wyjaśnił.

- Dla nas najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków, to jest nasz priorytet - powiedział gość audycji. - Koncentrujemy się, by zatrzymać trzecią falę, apelujemy do społeczeństwa, by wykazało się odpowiedzialnością za zdrowie swoje i innych - dodał.

Czytaj także:

Minister przypomniał też o otwarciu nowych szpitali, by wzmocnić służbę zdrowia. - Jako szef MON doprowadziłem do przygotowania i otwarcia kolejnego szpitala, szpitala modułowego, w ramach Wojskowego Instytutu Medycznego, jesteśmy gotowi, by przyjąć więcej pacjentów, szukamy najlepszego rozwiązania - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiała: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 02.03.2021 

Godzina emisji: 7.15

pg 

Czytaj także

Mariusz Błaszczak o dystrybucji szczepionek: Komisja Europejska nie sprawdziła się w tej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 08:17
- Szczepionek zostało zamówionych zbyt mało i sam proces dystrybucji także nie jest satysfakcjonujący - powiedział o wspólnym zakupie szczepionek przeciw COVID-19 w Unii Europejskiej minister Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główny doradca ds. COVID-19 o wzroście zachorowań na północy Polski: to splot kilku czynników

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 08:02
- Mamy do czynienia z bardzo zaraźliwym wariantem wirusa, trzeba się zdecydować, czy rzeczywiście staramy się ochronić ludzi przed ciężkim przebiegiem choroby i przed śmiercią - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o nowych zaleceniach ws. maseczek i obostrzeniach regionalnych prof. Andrzej Horban, specjalista chorób zakaźnych, szef zespołu doradców premiera ds. zwalczania pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń