X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kraska o łamaniu umów przez firmy farmaceutyczne: życie i zdrowie mniej ważne niż aspekty biznesowe

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 08:43
- Czytając zapisy umów - szczególnie z firmą AstraZeneca - też byłem zdziwiony, że tak "na miękko" zostały zapisane zobowiązania po stronie firmy i być może prawnicy tych firm doszli do wniosków, że można te zapisy obejść i zarobić na tym więcej pieniędzy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: Polskie Radio

Posłuchaj

19:20 [STUDIA]S4_(PCM) 29 styczeń 2021 08_15_04_for_media.mp3 Waldemar Kraska o łamaniu umów przez firmę AstraZeneca: życie i zdrowie mniej ważne niż aspekty biznesowe (Sygnały dnia/Jedynka)

Trwa spór między Unią Europejską a koncernami farmaceutycznymi z powodu zmniejszonych dostaw szczepionki do krajów członkowskich. Komisja Europejska domaga się między innymi od firmy AstraZeneca, aby ta wywiązała się z zakontraktowanych dostaw do krajów członkowskich. Koncern twierdzi natomiast, że podpisany dokument w tej sprawie jest deklaracją woli, a nie wiążącą umową.

shutterstock astrazeneca free szczepionka free 1200.jpg
Europejska Agencja Leków oceni szczepionki firmy AstraZeneca. Autoryzacja możliwa jeszcze dziś

- Kiedy była podpisywana umowa krajów europejskich z firmami farmaceutycznymi, umawialiśmy się na konkretny termin, konkretne ilości szczepionek i całe harmonogramy szczepień były pod to podporządkowane - powiedział Waldemar Kraska.

- Mieliśmy nadzieję, że te umowy będą przez te firmy przestrzegane, ale okazuje się, że niestety zdrowie i życie jest mniej ważne niż aspekty biznesowe - ocenił. Jak dodał, "te firmy ograniczają dostawy szczepionek na rynek europejski, ale sprzedają na inne rynki".

Czytaj także:

Waldemar Kraska ocenił, że UE niezbyt dobrze skonstruowała umowy z firmami. - Czytając zapisy umów - szczególnie z firmą AstraZeneca - też byłem zdziwiony, że tak "na miękko" zostały zapisane zobowiązania po stronie firmy i być może prawnicy tych firm doszli do wniosków, że można te zapisy obejść i zarobić na tym więcej pieniędzy - powiedział gość Jedynki.

Podkreślił, że "UE - podpisując umowy - zawarła takie klauzule, które umożliwiają firmom farmaceutycznym wycofywanie się z tego harmonogramu dostaw szczepionek".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .


***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 29.01.2021
Godzina emisji: 8.15

paw/

Czytaj także

Nie tylko Pfizer i Moderna. Niebawem mogą się pojawić szczepionki kolejnych firm

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 20:41
- Szczepionka następnej firmy będzie zarejestrowana - mam nadzieję - 6, 7, 9 stycznia. Następne szczepionki są w ostatniej fazie opracowywania wyników badań, więc w połowie stycznia prawdopodobnie będziemy mieli cztery szczepionki - powiedział główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.
rozwiń zwiń