X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Widzimy bardzo duże zainteresowanie". Wiceminister zdrowia o szczepieniu seniorów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 07:40
- Dzisiaj o północy wystartowała ogólnopolska infolinia, która jest całodobowa i bezpłatna - możemy tam zgłaszać chęć zarejestrowania się na szczepienie - na razie dotyczy to grupy seniorów, powyżej 80. roku życia. Ponad dwa tys. konsultantów odbiera połączenia, widzimy bardzo duże zainteresowanie u tej grupy osób - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: Polskie Radio
senior maseczka 1200.jpg
Ruszyły zapisy seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Sprawdź, jak się zarejestrować

- Seniorzy bardzo chętnie zgłaszają się również do punktów szczepień - to kolejny sposób rejestracji. [...] Proces rejestracji na szczepienia jest bardzo prosty. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko i numer PESEL - tłumaczył gość radiowej Jedynki.

Czytaj także:

Jak zaznaczył, "w grupie seniorów powyżej 70. i 80. roku życia są osoby, które mają problem z dotarciem do punktu szczepień". - Dlatego w każdej gminie będzie koordynator, który zorganizuje ew. transport. Należy to zgłosić w czasie rejestracji. Czasami są przypadki osób, które od wielu lat leżą w łóżkach. To też trzeba zgłosić - wtedy do takiej osoby przyjedzie mobilny punkt szczepień - mówił.

Posłuchaj
19:25 [PR1] PR1 (mp3) 15 styczeń_2021_01_15-07-15-02_for_media.mp3 Waldemar Kraska: w każdej gminie będzie koordynator, który zorganizuje transport dla seniora (Sygnały dnia/Jedynka)
en szczepionka 663.jpg
Jak się zaszczepić na koronawirusa? Sprawdź, kiedy możesz się zgłosić i jak wygląda procedura

Specjalny formularz internetowy

Wiceminister zdrowia opowiedział również o formularzu internetowym, który może wypełnić każdy z nas. - Jest on przeznaczony dla osób od 18. do 69. roku życia. Zgłaszamy tam swoją chęć na szczepienie. Kiedy nadejdzie etap szczepienia naszej grupy społecznej, dostaniemy odpowiednią informację - powiedział.

Gość red. Gójskiej odniósł się także do tematu szczepień nauczycieli. - Ta grupa zawodowa bardzo chętnie zgłasza chęć zaszczepienia. Kiedy nadejdzie odpowiedni etap, również zostanie uruchomiona specjalna infolinia - podkreślił.

***

Do tej pory w Polsce wykonano 400 tys. szczepień, z tego w czwartek ponad 40 tys. Łącznie w tym tygodniu zaszczepionych zostanie ponad 250 tys. osób, a w przyszłym ponad 330 tys.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 15.01.2021
Godzina emisji: 07.15

pb

Czytaj także

Badanie: ozdrowieńcy mogą liczyć na pięć miesięcy odporności na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 19:55
Osoby, które wyleczyły się z COVID-19, są odporne na tę chorobę przez co najmniej pięć miesięcy. Tak wynika z opublikowanych właśnie wyników badań brytyjskiej agendy rządowej Public Health England.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kampania #SzczepimySię. Animacje dotyczące szczepień na ekranach LED w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 21:42
Na ekranach LED w całym kraju można już zobaczyć animacje nt. szczepień przeciw COVID-19; w krótkich materiałach informacyjnych Cezary Pazura – aktor i ambasador kampanii #SzczepimySię, mówi o bezpieczeństwie i wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepionek - przekazało w czwartek CIR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce rośnie liczba zwolenników szczepień przeciw COVID-19. "To wynik rzetelnych informacji i inicjatyw"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 19:54
Poseł PiS Jarosław Krajewski i Jan Filip Libicki, poseł PSL Koalicji Polskiej rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o akcji szczepień na koronawirusa w Polsce. Politycy skomentowali między innymi badania sondażowe, z których wynika, że coraz więcej Polaków deklaruje chęć zaszczepienia się. 
rozwiń zwiń